Flipboard chce opierać swój newsfeed na Mastodonie zamiast Twitterze

Flipboard chce opierać swój newsfeed na Mastodonie zamiast Twitterze
Źródło: Flipboard

Fediverse, to słowo, które zapewne w niedalekiej przyszłości zrobi sporą karierę. Wszystko za sprawą Flipboard, który przeciera szlaki dostępu do alternatywnych źródeł informacji.

Mastodon

Flipboard poinformował, że zmienia niemal całkowicie swoje podejście do tego, w jaki sposób działa ich aplikacja. Do tej pory wiadomości i newsy, które pojawiały się przed oczami użytkowników, pochodziły z głównych nurtów, takich jak Facebook, czy Twitter. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły jednak, że Flipboard szuka bardziej przyjaznych środowisk, które pozwolą na swobodny przepływ informacji. Idealnym kandydatem ma być Mastodon, który opiera się na zupełnie innych zasadach niż wspomniane przed chwilą media społecznościowe. Główną zaletą, która skusiła Flipboard to open source, gwarantujący lepszą transparentność i mniejszą zależność.

Flipboard chce opierać swój newsfeed na Mastodonie zamiast Twitterze
Źródło: Flipboard

Duże zmiany

W ten sposób powstało słowo Fediverse, które odnosi się do świata informacji podawanych w formie feedów w aplikacjach, takich jak Flipboard, Mastodon czy Pleroma, a łączy ich ze sobą protokół ActivityPub. Użytkownicy będą mogli w prosty sposób zmienić preferowany feed, pozostawiając za sobą przygodę z Twitterem, która według Flipboard i tak nie potrwa już zbyt długo, przez zmiany wprowadzane w ostatnim czasie. Flipboard obiecuje, że jest to dopiero początek wprowadzania nowych zmian do aplikacji, ponieważ już teraz pojawiły się plany lepszej integracji z platformami z Fediverse.

Źródło: engadget.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!