Dzwonisz za darmo, ale oglądasz reklamy. Taką usługę oferuje operator Fonia

Dzwonisz za darmo, ale oglądasz reklamy. Taką usługę oferuje operator Fonia

Rodzima spółka już od wakacji prowadziła swoją kampanię reklamową, ale dopiero dzisiaj poznaliśmy dokładne warunki do zawarcia z nimi umowy.

MVNO

Fonia jest operatorem w pełni wirtualnym, co oznacza, że korzysta ze schematu MVNO. Z technicznego punktu widzenia opierają zatem świadczenie swoich usług na infrastrukturze innych operatorów. W tym przypadku jest to Polkomtel, czyli Plus. Według szacunków, tego typu operatorzy stanowią 1,7% całego rynku w naszym kraju. Według fonii, zainteresowanie ich usługami już teraz osiągnęło taki poziom, że pojawiają się pierwsze problemy techniczne związane z wydajnością sieci. Co przyciąga aż taką rzeszę nowych klientów?

Dzwonisz za darmo, ale oglądasz reklamy. Taką usługę oferuje operator Fonia

Za darmo, ale za to pod nadzorem

Fonia gwarantuje nielimitowany dostęp do wiadomości tekstowych i MMS-ów, a także nowoczesnej sieci 5G. Użytkownik otrzymuję kartę SIM, a jej aktywowanie to jednorazowy koszt w wysokości 49 zł. Comiesięczny rachunek będzie wynosił równe 0 zł, ale pod kilkoma warunkami. Po pierwsze usługi dodatkowe, jak np. roaming będą płatne. Po drugie na ekranie telefonu będą pojawiać się reklamy i kupony rabatowe, których obejrzenie poskutkuje rachunkiem na 0 zł. Fonia obiecuje, ze reklamy nie będą nachalne, ale jednocześnie ma zamiar monitorować zachowanie swoich abonentów. Do poprawnego działania ich sieci potrzebne będzie pobranie dodatkowej aplikacji, która ma być odpowiedzialna za wyświetlanie reklam. W razie jej odinstalowania lub majstrowania przy niej operator może zerwać umowę, lub zablokować wszystkie funkcje na okres 30 dni.

Źródło: telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!