Fortnite nie trafi na konsolę Steam Deck

fortnite

Póki jeszcze nie ma na rynku konsoli Steam Deck, to zastanawiamy się jakie to gry będą na niej działać – zwłaszcza te spoza ekosystemu Steam. Wątpliwości co do Fortnite rozwiał sam CEO Epic Games.

Steam Deck do grania w Fortnite? Plan dobry, ale to nie będzie możliwe

Tim Sweeney – CEO w Epic Games – odniósł się do pytań odnośnie konsoli Steam Deck. Choć jej twórcą jest konkurent, czyli firma Valve, tak Epic bardzo chętnie patrzy na konsolę. Niestety, nie w każdym aspekcie Epic chce być taki otwarty, a przynajmniej nie w kwestii Fornite.

Otóż Fortnite oficjalnie nie będzie wspierał Steam Deck. Powodem jest fakt, że twórcy boją się cheatowania. Dzieje się tak, bowiem Steam Deck pracuje pod kontrolą Linuxa, który jest otwartą platformą podatną na modyfikację. To ułatwia tworzenie programów, które mogłyby jakąś wpłynąć na rozrywkę w Fornite na korzyść gracza. Natomiast Easy Anti-Cheat mógłby sobie nie poradzić z wykrywaniem tego typu modyfikacji.

Tim Sweeney dodał jednak, że zespół ciężko pracuje nad tym, aby jak najlepiej zmaksymalizować kompatybilność Easy Anti-Cheat z konsolą Steam Deck. To daje nam pewną dozę radości, bowiem możliwe, że na konsoli nie tylko ogramy bibliotekę Steama, ale również Epic Games Store. A jak wiemy, Epic często rozdaje gry za darmo.

steam deck
Steam Deck

Fortnite wydawał się być dobrą grą do pogrania na właśnie Steam Deck. Gra nie ma zbyt wysokich wymagań, więc spokojnie działaby i to niezbyt mocno obciążając podzespoły. Mało tego, nowoczesny system kontrolerów w Decku mógłby znacznie rozrywkę uprzyjemnić. Co prawda, istnieje opcja instalacji Windowsa i tak pogrania w Fortnite, jednak wtedy nie będziemy mogli cieszyć się optymalizacjami SteamOS 3.

Źródło: @TimSweeneyEpic

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!