Strona główna Aktualności F(x)tec Pro1-X to smartfon z klawiaturą oferujący Lineage OS oraz Ubuntu Touch

F(x)tec Pro1-X to smartfon z klawiaturą oferujący Lineage OS oraz Ubuntu Touch

-

Większość dzisiejszych smartfonów niezbyt się od siebie różni. Mają ten sam system operacyjny, podobne podzespoły i kompletny brak oryginalnych cech. Inaczej jest w przypadku F(x)tec Pro1-X, który ma nie tylko wysuwaną klawiaturę, ale również dwa systemy operacyjne, w tym Ubuntu Touch!

F(x)tec Pro1-X zaoferuje Ubuntu Touch i Lineage OS

Twórcy smartfona Pro1-X skupili się na zaoferowaniu użytkownikowi sporej prywatności oraz niecodziennych funkcji. Dlatego też telefon cechuje się fizyczną klawiaturą QWERTY z podświetleniem. Tak, myśleliśmy, że taki dodatek odszedł do lamusa, jednak nadal są producenci, którzy wierzą, że klawiatury fizyczne w smartfonach mają sens. Ale to nie wszystko!

Oprócz fizycznej klawiatury, Pro1-X ma jeszcze jedną ciekawą cechę – dualboot. Tak, telefon na dzień dobry oferuje dwa systemy operacyjne, a są to Lineage OS oraz Ubuntu Touch. Lineage OS to popularny zamiennik normalnego Androida, który daje nam dostęp do Sklepu Google Play i wielu innych ważnych aplikacji mobilnych. Oficjalne wsparcie przez Lineage OS sprawia, że system będzie na bieżąco dostawać aktualizacje oraz wsparcie potrwa kilka ładnych lat.

Drugim systemem jest wspomniane Ubuntu Touch. Produkt ten również może pełnić rolę mobilnego oprogramowania, jednak F(x)tec chętnie reklamuje go jako desktopowy – po podłączeniu smartfona do monitora, klawiatury i myszki. Co ciekawe, producent wspomina, że w przyszłości możemy spodziewać się wsparcia dla systemów SailfishOS, Windows 10 oraz Debian.

Specyfikacja F(x)tec Pro1-X

Pro1-X to smartfon oferujący wyświetlacz AMOLED o przekątnej 5,9 cala i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Co ciekawe, procesor to Qualcomm Snapdragon 835 obecny we flagowcach sprzed kilku lat. Do wyboru będą dwie wersje pamięciowe – jedna z nich ma 6 gigabajtów pamięci RAM i 128 gigabajtów pamięci na pliki, a druga ma 8 GB RAM-u i 256 GB pamięci wbudowanej. Oczywiście istnieje możliwość rozbudowy o kartę pamięci. Nie zabrakło NFC, USB-C czy złącza Jack 3,5 mm. Z całością specyfikacji możecie zapoznać się poniżej.

Sprzęt można zakupić za pośrednictwem portalu IndieGoGo. Wersja 6/128 GB aktualnie kosztuje 599 USD (około 2321 złotych), a 8/256 GB – 719 USD (około 2786 złotych). Płacąc nieco więcej można spodziewać się swojego egzemplarza już w grudniu 2020 roku, natomiast decydując się na powyższe ceny – w marcu 2021 roku.

Co myślicie o F(x)tec Pro1-X? Dajcie znać w komentarzu!

ŹródłoIndieGoGo

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej