GadgetBridge zaktualizowany! Mi Band 5 działa jeszcze lepiej

GadgetBridge
GadgetBridge

GadgetBridge to otwarta i wolna (od słowa wolność) aplikacja na Androida, która może posłużyć nam do połączenia głównie ze smartbandami i smartwatchami. Jak się okazuje, właśnie pojawiła się aktualizacja 0.68.0.

GadgetBridge to aplikacja na Androida, która posłuży nam do synchronizacji danych pomiędzy smartfonem a opaską lub zegarkiem (a także obsługiwanych jest kilka innych gadżetów, na przykład słuchawki). Program wyróżnia ogromna wolność, ale też zasady Free and Open Source Software. Dodatkowo nie musimy logować się na żadne konto, a do pracy nie jest wymagane połączenie z internetem. GadgetBridge działa bez wykorzystywania chmury i dane są lokalnie trzymane na naszym sprzęcie. Mamy też wolność w tym jak tworzymy kopie zapasowe danych, wraz z pełnym configiem danego sprzętu.

GadgetBridge
GadgetBridge

GadgetBridge zaktualizowany do wersji 0.68.0. To największe uaktualnienie od dawna!

Po dwóch miesiącach prac, deweloperzy właśnie wydali aktualizację do wersji 0.68.0. Jak sami twierdzą, jest to jeden z największych update’ów w historii tego oprogramowania.

Największą zmianą jest możliwość połączenia się z wieloma urządzeniami jednocześnie. Możemy więc w tym samym czasie mieć połączony smartwatch, ale też na przykład słuchawki. Do tej pory musieliśmy rozłączać się z jednym sprzętem, aby połączyć się z drugim. Teraz to przeszłość! Przyda się to szczególnie mi, bowiem posiadam dwa sprzęty, które używam na co dzień i właśnie łączą się z GadgetBridge – Amazfit GTS 2e oraz Nothing Ear (1).

Wprowadzono również wiele usprawnień dla urządzeń Huami (czyli między innymi Xiaomi i Amazfit). Między innymi mowa tu o lepszym wsparciu dla GPS-a (wysyłaniu danych GPS z telefonu do opaski). Póki co, funkcja została włączona tylko dla Xiaomi Mi Band 5, ale w przyszłości zostanie to rozszerzone.

GadgetBridge na Mastodon
GadgetBridge na Mastodon

Wprowadzono także wiele poprawek i funkcji dla zegarka Fossil Hybrid HR. Za to Mi Band 6 doczekał się napraw dla trybu nocnego. W Mi Bandzie 4 ustawimy hasło, a w Mi Bandzie 5 pojawił się skrót do trenera oddychania. Urządzenia Huami też zyskały lepiej działające alarmy oraz poprawne wyświetlanie nazwy aktualnie odtwarzanej piosenki. Zauważymy również inne zmiany. Chociażby nieco lepiej zorganizowany interfejs oraz opcję wyłączenia powiadomień dla danego kalendarza.

Pełną listę zmian zobaczycie TUTAJ. Aktualizacja już została wydana. Aplikację GadgetBridge pobierzecie zarówno z repozytorium, jak i z F-Droid.

f-droid
Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację z F-Droid

Źródło: GadgetBridge Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!