Gamebuntu ma ułatwić granie w gry na systemie Ubuntu

Ubuntu Unity
(fot. Ubuntu Unity)

Doświadczenia związane z graniem na Linuxie nie zawsze należą do najlepszych. Na szczęście są deweloperzy, którzy chcą nieco sprawę ułatwić. Pomóc w tym ma narzędzie Gamebuntu.

Gamebuntu

Gamebuntu to proste narzędzie z interfejsem graficznym, które ma pomóc nowym użytkowników w konfiguracji systemu Ubuntu pod kątem grania w gry wideo. Skorzystać z niego mają głównie Ci, co migrują z Windowsa. Za narzędziem stoi Rudra Saraswat – twórca chociażby Ubuntu Unity Remix.

Za pomocą kilku prostych kliknięć aplikacja pomaga zainstalować ważne programy. Chociażby Steama czy OBS Studio do streamowania. Nie można zapomnieć o Lutris, PulseEffects czy o Heroic Launcher, który ułatwia granie w gry z Epic Games Store.

Ponadto pomaga zaktualizować sterowniki graficzne Mesa dzięki podłączeniu pod nowe, nieoficjalne źródło PPA. Instaluje też kilka ważnych bibliotek oraz specjalny, zmodyfikowany kernel XanMod, który został zoptymalizowany pod kątem gamingu. Dodatkowo instaluje również inne narzędzia – chociażby VLC, Kodi, MangoHud czy NoiseTorch.

gamebuntu
Aplikacja Gamebuntu

Gamebuntu to aplikacja, która pomaga skonfigurować gotowe środowisko do grania w gry na Ubuntu i to bez potrzeby poszukiwania dodatkowych ustawień. Aplikacja powstała z myślą o nowych użytkownikach migrujących z Windowsa na Ubuntu.

Rudra Saraswat

Gamebuntu można zainstalować za pomocą paczki Snap – chociażby odnajdując ją w Snap Store – czy też za pomocą pliku AppImage.

Źródło: rs2009

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!