Ubuntu Unity Remix 20.04.1 już jest i wprowadza ogromną liczbę zmian!

ubuntu unity
Ubuntu Unity Remix 20.10

Ubuntu Unity Remix to projekt, który śledzę od samego początku. Ba! Nawet można powiedzieć, że biorę w nim udział. Dystrybucja ta doczekała się pierwszego wydania wewnętrznego, która przynosi wiele nowości!

Ubuntu Unity Remix to projekt stworzony przez dewelopera kryjącego się pod imieniem Rudra. Jego celem jest dostarczenie niezwykłych wrażeń z obcowania z systemem operacyjnym, które niegdyś dawało nam Ubuntu 16.04 LTS. Głównie chodzi oczywiście o środowisko graficzne Unity, które było naprawdę wygodne i niezwykle przyjemne. Pomimo tego, ze Canonical przerzuciło się na GNOME, Rudra chce dalej pracować nad Unity, czego owocem jest właśnie Ubuntu Unity Remix, które kandyduje na miano “Ubuntu Flovour”.

Warto przeczytać: Ubuntu 20.04.1 pojawi się już w czwartek 6 sierpnia!

Ubuntu Unity Remix 20.04.1 LTS

Od dłuższego czasu nie pojawiały się żadne aktualizacje Ubuntu Unity. Był tego bardzo dobry powód. Rudra Saraswat pracował nad wydaniem pierwszego wydania wewnętrznego. Co ono wnosi? Przede wszystkim ogromną liczbę poprawek błędów. Ale po kolei.

Naprawiono problem z Unity Tweak Tool dla motywu Yaru, a przeglądarki internetowe (chociażby Firefox czy Chromium) od teraz wykorzystują Nemo jako menedżer plików. Naprawiono problem z wyświetlaniem czarnych ikon i tekstów na ekranie logowania, prezentacja systemu obecna podczas instalacji od teraz mówi o Ubuntu Unity Remix, naprawiono problem z błędnym wyświetlaniem nazwy użytkownika w menu, a naciśnięcie przycisku włączania komputera nareszcie wyświetla odpowiednie menu z hibernacją czy uśpieniem.

ubuntu unity
(autor: Allan Carvalho)

Ponadto usunięto aplikację ustawień systemowych dedykowanych pod GNOME, pozbyto się menedżera plików Nautilus, dodano narzędzie do tworzenia kopii zapasowych Timeshift (na prośbę społeczności), a naciśnięcie ctrl + spacja uruchamia launcher kupfer. Usunięto również znacznik powiadomień z górnego paska systemowego. Ekran logowania zyskał nowe tapety przygotowane przez społeczność (na mój wniosek pojawiła się również tapeta dedykowana dla polskich użytkowników).

Ubuntu Unity Remix 20.04.1 zostało już udostępnione w formie obrazu ISO, który można pobrać >>stąd<<. Plik waży około 2,25 GB.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!