Garść informacji o nadchodzącym Realme X50 5G

Garść informacji o nadchodzącym Realme X50 5G

Już niedługo światło dzienne ujrzy nowy smartfon marki Realme. Jego ważną cechą będzie obsługa sieci 5G. W Internecie pojawiło się także wiele ciekawych informacji na jego temat, nawet jego rendery!

Wydaje się, że będzie to niezły smartfon dla fotografów

Okazuje się, że Realme X50 5G napędzany będzie układem Qualcomm Snapdragon 765G. Wspierany ma być podobno przez nawet 12 GB pamięci operacyjnej. Nie będzie to zatem flagowiec, a urządzenie z kategorii mid-end’owej, coś w stylu takiego Xiaomi Mi Note 10. I tak jak w tym elemencie specyfikacji nie ma nic ciekawego, tak zapewne zainteresują Was aparaty. Urządzenie to dostanie podwójny aparat do selfie, który ulokowany będzie w dziurce w ekranie. Ten ma mieć przekątną równą 6.44 cala i częstotliwość odświeżania wyświetlanych treści na poziomie 90 Hz. Coraz częściej widzimy, że nawet smartfony średniej klasy otrzymują ekrany o wyższej częstotliwości odświeżania.

Realme X50 5G

Z tyłu natomiast mają znaleźć się aż cztery obiektywy! Główny aparat wyposażony zostanie w matrycę Sony IMX686, dzięki czemu będzie zdolny do robienia fotografii w rozdzielczości 60 Mpix. Pozostałe oczka to będzie obiektyw szerokokątny, aparat do rozmywania tła oraz peryskopowy teleobiektyw. Możemy zatem spodziewać niezłych możliwości przybliżania odległych obiektów. Osobiście jednak wolałbym zobaczyć tu obiektyw macro zamiast tego do rozmywania tła. Moim zdaniem jest on o wiele bardziej użyteczny.

Warto przeczytać: Nowe OPPO A91 i OPPO A8 2020 na pierwszym plakacie

Za zasilanie Realme X50 5G odpowiadać ma bateria o pojemności aż 4500 mAh. Jestem bardzo ciekaw tego, jak przełoży się to na czas pracy na jednym ładowaniu. Z doświadczenia wiem, że modemy 5G mają większe zapotrzebowanie na prąd, zatem niekoniecznie możemy się tu spodziewać super długiego SoT-u. Nie zmienia to jednak faktu, że moim zdaniem zapowiada się on na naprawdę bardzo porządne urządzenie. Jestem bardzo ciekaw, jak będzie radzić sobie ta 60-megapikselowa matryca aparatu głównego.

Czekacie na premierę Realme X50 5G? Co sądzicie o jego specyfikacji? Podoba się Wam ten smartfon?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!