Green Cell zaprezentował ładowarkę GC Mamba do aut elektrycznych

Green Cell zaprezentował ładowarkę GC Mamba do aut elektrycznych

Firma Green Cell przyzwyczaiła nas do tego, że prezentuje dość ciekawe i innowacyjne urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego rozwiązania tego producenta, którym jest mobilna ładowarka samochodowa GC Mamba. 

GC Mamba – wygoda i innowacyjność

Rynek motoryzacyjny w ostatnich latach mocno się zmienił, czego efektem jest coraz więcej samochodów elektrycznych na drogach. Mam wrażenie, że kwestia samych ładowarek samochodowych nie była dla producentów zbyt ważna, przez co na rynku pod tym względem nie działo się zbyt wiele. Firma Green Cell chcąc to zmienić, wprowadziła kilka ciekawych rozwiązań. 

Green Cell zaprezentował ładowarkę GC Mamba do aut elektrycznych

Producent w udostępnionej informacji prasowej chwali się, że elektronika w najnowszej ładowarce GC Mamba została zminiaturyzowana i umieszczona we wtyczkach. Tego typu rozwiązanie pozwoliło m.in. zmniejszyć wagę całej ładowarki. Co ważne, wtyczki charakteryzują się odpornością na wodę i pył, a także mają być bardzo wytrzymałe mechanicznie – w czasie testów były wielokrotnie rozjeżdżane ponad 2-tonowym samochodem. 

Ładowarka na tle konkurencji wyróżnia się również brakiem modułu In-Cable Control Box, czyli dużej skrzynki, która w praktyce odpowiedzialna jest za sterowanie procesem ładowania. Ładowanie odbywa się za pomocą gniazda siłowego, więc GC Mamba może być wykorzystywana zarówno w garażu, jak i w podróży. Maksymalna moc, którą potrafi dostarczyć GC Mamba, to 11 kW. 

Green Cell zaprezentował ładowarkę GC Mamba do aut elektrycznych

Co ciekawe, ładowarka została wyposażona w ekran LCD umieszczony we wtyczce Type 2, który wyświetla najważniejsze informacje na temat ładowania. Kolejną funkcją jest aplikacja mobilna, umożliwiająca podgląd parametrów ładowania, zużycia energii, dostęp do statystyk oraz daje możliwość zdalnej zmiany mocy, a nawet rozpocz ecia czy też zakończenia sesji ładowania. Na koniec warto jeszcze dodać, że GC Mamba komunikuje się z innymi urządzeniami przy pomocy Bluetooth oraz sieci GSM, co pozwala na swobodne kontrolowanie ładowania z dowolnej odległości. 

GC Mamba trafi do sprzedaży w 2022 roku i do tego czasu kolejne funkcje i rozwiązania  produktu będą stopniowo ujawniane. 

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!