Nowym power bankiem Green Cella i naładujesz telefon, i odpalisz samochód – oto GC PowerBoost

green cell powerboost

Nadchodzi zima, a więc pora, w której warunki na drodze będą znacznie utrudnione, a rozładowanie akumulatora samochodowego będzie dosyć częste. Z tego też powodu Green Cell postanowił przygotować coś niezwykle ciekawego – power bank GC PowerBoost.

Green Cell GC PowerBoost – power bank do samochodów

Krakowska firma Green Cell przygotowuje się do prezentacji kilku nowych produktów. Pierwszym z nich jest prawdziwa perełka – power bank, który może posłużyć także jako starter do samochodu z silnikiem spalinowym. Przedsiębiorstwo twierdzi, że GC PowerBoost bez trudu uruchomi silniki samochodów osobowych i dostawczych. Jest to możliwe dzięki pojemności ogniw wynoszącej 16 000 mAh i zapewnianiu aż 2000 A prądu szczytowego. Na jednym ładowaniu można odpalić auto nawet 30 razy.

gc powerboost

Urządzenie posłuży nam nie tylko jako starter, ale również ładowarka do akumulatorów 12 V. Oczywiście możemy nadal skorzystać z ładowania sprzętów mobilnych dzięki portom USB-A 18 W i USB-C z PD o mocy 60 W (a więc możliwym jest też zasilenie laptopa). Wbudowany wyświetlacz OLED pozwoli na sprawdzenie podstawowych parametrów power banka, w tym tryb pracy, stan naładowania czy napięcie akumulatora. Sprzęt również ma wbudowaną latarkę z możliwością świecenia w trybie SOS.

gc powerboost

Prace nad GC PowerBoost trwały kilkanaście miesięcy. Nasz zespół projektantów opracował całą koncepcję urządzenia i zadbał o unikatowy design. Poświęciliśmy też mnóstwo czasu na testowanie naszego projektu w komisach samochodowych, gdzie odpalaliśmy samochody w dziesiątkach scenariuszy. GC PowerBoost pozwoli uruchomić każdy samochód osobowy, a także wiele samochodów dostawczych z instalacją 12V

powiedział Maciej Mielczarek, Head of R&D w Green Cell.

gc powerboost

Póki co, producent nie ujawnił ani ceny produktu, ani dokładnej daty rozpoczęcia sprzedaży. Zaznaczył jednak, że trafi on do oferty jeszcze w listopadzie – tuż przed zimą. W zestawie sprzedażowym natomiast znajdziemy klemy, kabel USB-C do ładowania i pokrowiec.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!