Genesis Helium 300BT – sprawdzamy głośniki z Bluetooth i ARGB

Genesis Helium 300

Mam wrażenie, że głośniki komputerowe, przynajmniej w porównaniu do słuchawek stały się mniej popularnym sprzętem. Jeśli Wy macie inne doświadczenie, to koniecznie napiszcie o tym w komentarzu. Tymczasem jednak sprawdziliśmy działanie nowego produktu Genesis, jakim są głośniki Genesis Helium 300BT, które mają szansę stać się popularnym produktem na rynku.

Specyfikacja Genesis Helium 300BT ARGB:

 • moc RMS: 24 W (2 x 12 W)
 • pasmo przenoszenia: 100 Hz – 20 kHz
 • komunikacja: przewodowa (mini-jack 3,5 mm), RCA, bezprzewodowa (Bluetooth)
 • złącza: dźwięk (mini-jack 3,5 mm, RCA), USB (podświetlenie ARGB)
 • wymiary: 200 x 85 x 105 mm
 • długości przewodów: pomiędzy głośnikami: 135 cm / zasilającego: 135 cm / sygnałowego: 110 cm

Zawartość zestawu i budowa

Głośniki Genesis Helium 300BT przyjechały do mnie zapakowane w dużym kartonowym pudełku, które skrywa kolejny dwuczęściowy nietypowo otwierany karton. Skośne wieko miało nam dać poczucie, że jest to produkt z wyższej półki i faktycznie zabieg psychologiczny spełnia swoją rolę. W środku zabezpieczone pianką znajdziemy dwie satelity, a także kabel do podłączenia do komputera, czyli RCA-minijack, instrukcję obsługi oraz kabel do podłączenia podświetlenia (USB – 3pin ARGB). W zestawie jest wszystko co potrzebne, choć mógłby się tam znaleźć jeszcze pilot, aby nie musieć sięgać do panelu na głośniku.

genesis helium 300bt panel

Ten został umieszczony na prawej kolumnie, z prawej strony. Znajdziemy tam przycisk on/off, pokrętła do regulacji głośności i basów, wejście audio RCA, miejsce na kabel łączący oba głośniki, port USB do sterowania ARGB oraz umieszczony na stałe kabel zasilający. Mamy także trzy przyciski: mode (zmiana trybu pracy), eco (oszczędzanie energii) oraz RGB (do zmiany działania podświetlenia). Taki panel mógłby się znaleźć z tyłu, wtedy mniej psułby wrażenia wizualne wystającymi kablami.

genesis helium 300bt

Spodziewałem się większych urządzeń, a same głośniki są raczej niewielkich rozmiarów. Producent utrzymał je całości w czarnej kolorystyce z czerwonymi akcentami marki Genesis. Ich obudowy wykonane są z płyty MDF, a jak wiemy właściwości drewna są dużo lepsze niż plastiku. Obudowy kolumienek wyróżniają się charakterystycznym wzorem Carbon, który sprawia, że prezentują się bardziej stylowo i elegancko. Myślę, że choć są to raczej głośniki “dla graczy”, to swoje miejsce znajdą na każdym biurku. Przód jest już wykonany z gładkiego tworzywa sztucznego. Helium 300BT posiadają dwa przetworniki zabezpieczone plastikowymi siatkami otoczonymi dookoła podświetlanymi pierścieniami z diodami RGB. Z tyłu mamy jeszcze tunele bass reflex.

Wykonanie głośników Genesis Helium 300BT może nie stoi na najwyższym poziomie i kiedy będziemy się przyglądać dostrzeżemy pewne niedoskonałości, ale można to wybaczyć w tej półce cenowej. Tym bardziej, że nie są to ogromne niedoróbki.

Połączenie przewodowe i bezprzewodowe

Przez większość czasu użytkowałem głośniki połączone przewodowo z moim komputerem przez port jack 3.5 mm. Na biurku bardziej pasowało mi zamienić je miejscami, także podłączyłem odwrotnie kable jack i jednocześnie ukryłem wszystkie przewody za monitorem. Takie połączenie nie sprawiało żadnego problemu, więc przejdźmy teraz do łączności Bluetooth. Tutaj również było dobrze, choć głośniki traciły połączenie z telefonem po oddaleniu się przez dwie ściany. Dla przykładu, moje słuchawki tak nie mają. Kiedy Genesis Helium 300BT ARGB stały obok laptopa i były połączone przez Bluetooth wszystko działało stabilnie i rzadko zdarzały się chwilowe zakłócenia.

Jakość dźwięku Genesis Helium 300BT

Patrząc na cenę widzimy, że nie jest to sprzęt dla audiofila. Ja nim nie jestem, więc odsłuch muzyki przy połączeniu przewodowym jak i bezprzewodowym oceniam pozytywnie. Aby nie zawieść się na jakości dźwięku lepiej nie przekręcać potencjometru na maksymalny poziom.

genesis helium 300bt

Choć nie są to słuchawki, taki zestaw również całkiem dobrze radzi sobie podczas rozgrywki na komputerze. Podsumowując, jest przyzwoicie.

Podświetlenie ARGB

Aby skorzystać w pełni z dobrodziejstw ARGB musimy być posiadaczami płyty głównej wyposażonej w takie złącze. Ja niestety nim nie jestem. Jeśli jednak wasz gamingowy zestaw działa w oparciu o adresowalne RGB, to będziecie modli zsynchronizować podświetlenie z innymi peryferiami i podzespołami swojego zestawu PC – Helium 300BT jest kompatybilne z systemami Polychrome RGB, Mystic Light Sync, RGB Fusion oraz AuraSync. A kolorowe pierścienie dają ładny efekt – kolory są wyraziste, a przejścia płynne.

genesis helium 300bt

Genesis zaimplementował w tym modelu także własne tryby iluminacji: pulsowanie, tęcza i w rytm granej muzyki. Dodatkowe naciśnięcie przycisku może także zatrzymać wybrany przez nas kolor.

Genesis Helium 300BT ARGB

Genesis Helium 300BT ARGB
8 10 0 1
Głośniki Genesis może nie należą do najtańszych, ale w swojej cenie oferują kilka rzeczy. Można podłączyć je na dwa sposoby, więc niekoniecznie muszą być przy Waszym PC, ale prosto puścicie muzykę także z telefonu. Oferują także modne podświetlenie ARGB, więc relatywnie niewielkim kosztem uzupełnią świecący zestaw gracza.
Głośniki Genesis może nie należą do najtańszych, ale w swojej cenie oferują kilka rzeczy. Można podłączyć je na dwa sposoby, więc niekoniecznie muszą być przy Waszym PC, ale prosto puścicie muzykę także z telefonu. Oferują także modne podświetlenie ARGB, więc relatywnie niewielkim kosztem uzupełnią świecący zestaw gracza.
8/10
Total Score
 • Wygląd i jakość wykonania
  8/10 Bardzo dobrze
 • Jakość dźwięku
  7/10 Dobrze
 • Dodatkowe funkcje
  9/10 Świetnie
 • Stosunek ceny do jakości
  7/10 Dobrze

Zalety

 • ładne podświetlenie RGB
 • synchronizacja kolorów przez ARGB
 • dwa tryby łączenia

Wady

 • cena mogła by być nieco niższa
 • krótki kabel między głośnikami
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!