GIMP 2.99.12 wydany! Coraz bliżej aktualizacji do GIMP 3

GIMP
GIMP

GIMP to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych edytorów grafiki, który jest dostępny w pełni za darmo. Właśnie został wydany w wersji 2.99.12.

GIMP 2.99.12

Deweloperzy GIMPA przygotowują się do ogromnego update’u GIMP 3.0. Dlatego też już teraz wydano edycję GIMP 2.99.12. Co takiego wprowadza?

Lista jest naprawdę długa i wszystko zostało opisane na oficjalnym blogu projektu. Warto wspomnieć o opcji powiększania pędzla bezpośrednio na płótnie, wstępnym wsparciu dla CMYK czy o jeszcze lepszym wsparciu dla formatu PSD znanego z Adobe Photoshop – największego, komercyjnego konkurenta. Pojawiły się również poprawki dla Waylanda.

GIMP
(fot. GIMP)

Postanowiono również odświeżyć motywy graficzne. Dlatego też już teraz możemy cieszyć się nowym jasnym, jak i świeżym ciemnym motywem. Ciemny motyw faktycznie jest ciemny, a nie szary jak poprzednio. Obydwa style moim zdaniem nawiązują do LibreOffice.

GIMP
(fot. GIMP)

Nowa edycja już została wydana, choć na stronie GIMPA nie dostrzegam odpowiednich instalatorów. Te zapewne pojawią się lada moment.

Źródło: GIMP, Phoronix

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!