Ten smartfon wygląda jak iPhone, a do tego ma HarmonyOS i kosztuje grosze

Ten smartfon wygląda jak iPhone, a do tego ma HarmonyOS i kosztuje grosze

Firma Gionee nie jest raczej znana na polskim rynku, gdyż w 2018 roku ogłosiła bankructwo, a krótko po tym została przejęta przez indyjskie Jaina Group. Tymczasem firma zaprezentowała nowy smartfon, który wyglądem nawiązuje do iPhone 13, a do tego oferuje system HarmonyOS. 

Gionee G13 Pro – specyfikacja techniczna

Zaskakującą „cechą” zaprezentowanego smartfona Gionee jest obecność pakietu usług Huawei Mobile Services, czyli systemu HarmonyOS. Oznacza to, że Gionee G13 Pro jest pierwszym smartfonem nienależącym do Huawei z tym systemem. Co ciekawe, w sieci pojawiły się plotki, które sugerują, że zaprezentowany model może być po prostu urządzeniem z Androidem. Wszystkiego dowiemy się jednak dopiero, gdy smartfon trafi do pierwszych użytkowników. 

Gionee G13 Pro

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to Gionee G13 Pro został wyposażony w 6,26-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 720×1600 pikseli i proporcjach 20:9. Za jego działanie odpowiada natomiast procesor Unisoc Tiger T310, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A75 o taktowaniu 2.0 GHz oraz trzech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.8 GHz. SoC wspierany jest przez układ graficzny PowerVR GE8300 i 4 GB pamięci operacyjnej RAM. 

Gionee G13 Pro

Na dane użytkownika producent przeznaczył 32 GB pamięci wewnętrznej. Tylny panel skrywa podwójny aparat z obiektywem głównym 13 Mpx oraz obiektywem dodatkowym o rozdzielczości 2 Mpx. W notchu znajdującym się na froncie ulokowana została kamerka do selfie o rozdzielczości 5 Mpx. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 3500 mAh, a całość ma wymiary 158×76×9,2 mm i waży 195 gramów.

Gionee G13 Pro – cena i dostępność

Smartfon dostępny jest już za pośrednictwem strony JD.com, gdzie wyceniony został na 529 juanów, czyli równowartość około 340 złotych. Niemal pewnym jest to, że smartfon nie wyjdzie poza rynek chiński. 

Źródło: Gizchina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!