No nareszcie! Będziemy mogli zainstalować Gmail Go

gmail

Gmail to podstawowa aplikacja dostępna na niemalże każdym sprzęcie z Androidem. Niestety, nie należy ona do najlżejszych i do najlepiej działających, jednak dosyć ciężko jest znaleźć dobrą alternatywę, tym bardziej, że program Inbox by Google już od dawna nie jest wspierany. Jak się jednak okazuje, wszyscy dostaniemy możliwość korzystania z Gmail Go!

Gmail Go zainstalujesz nie tylko na urządzeniach z Androidem Go!

Gmail Go to lżejsza wersja aplikacji Gmail przygotowana tak aby działała szybko i sprawnie na słabszych smartfonach z Androidem Go. Niestety, do tej pory zainstalowanie tego programu na zwykłym Androidzie wymagało pobierania specjalnego pliku APK z zewnętrznego źródła. Jak się jednak okazuje, to ma się zmienić.

Warto przeczytać: Google scaliło Meet z aplikacją Gmail: wiemy jak usunąć irytującą zakładkę [PORADNIK]

Teoretycznie już od teraz aplikacja Gmail Go ma być dostępna na wszystkie urządzenia z Androidem. W praktyce jednak jest prawdopodobnie udostępniana regionalnie i póki co nie mogę tego programu zainstalować na żadnym moim sprzęcie. Czemu warto się zainteresować Gmail Go? Tak jak wspomniałem wcześniej, aplikacja jest o wiele lżejsza i szybsza od swojego odpowiednika, a co za tym idzie – przejrzystsza. Przyznam szczerze, że nie potrzebuje skomplikowanego klienta poczty, a takiego działającego.

No nareszcie! Będziemy mogli zainstalować Gmail Go
Jak możecie zauważyć, ja nadal nie mogę zainstalować Gmail Go

Liczę, że wszystkie aplikacje z serii Go zostaną wydane na zwykłego Androida, bowiem często są po prostu czym czego chcemy – prostymi, przejrzystymi i szybko działającymi aplikacjami potrzebnymi do wykonania pewnych czynności. Mało tego, są one ogromną szansą na lepsze działanie na tych już nieco leciwym bądź budżetowych sprzętach, z których nadal wiele osób korzysta.

Będziecie korzystać z Gmail Go? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!