Gmail wprowadza długo zapowiadane zmiany… przymusowo

Gmail wprowadza długo zapowiadane zmiany... przymusowo

Google od początku roku informowała, pokazywało i zachwalało nowy wygląd Gmaila, aby w końcu wprowadzić go dla wszystkich użytkowników.

Gmail wprowadza długo zapowiadane zmiany... przymusowo
Źródło: Google

Kwestia przyzwyczajenia

Na początku lutego informowaliśmy was TUTAJ, o nowej zmianie w wyglądzie Gmaila. Wtedy oficjalne informacje od Google brzmiały, że zmiany te zostaną wprowadzone już w kwietniu. Użytkownikom obiecano możliwość wyboru pomiędzy starym i nowym style, z zaznaczeniem, że na koniec 2022 roku, opcja ta zniknie i wszyscy będą musieli korzystać z nowego Gmaila. Google nieco przyśpieszyło część z tych procesów, a inne spowolniło, skutkiem czego jest małe zamieszanie. Szczególnie dotkliwe będzie to na samym początku, ponieważ zmiany nie są duże, ale mogą sprawić kłopot w czasie oswajania z nimi.

Koniec testów, czas na zmiany

Głównym celem Google było przystosowanie Gmaila do sprawnego przełączania się pomiędzy innymi usługami, jak Meets, Spaces i chat. Taka integracja w dłuższej perspektywie przyniesie sporo korzyści, oszczędzając czas, szczególnie osób pracujących na Gmailu i z usługami Google. Cały boczny panel, znajdujący się po lewej stronie będziemy mogli schować, a z jego poziomu uzyskać dostęp do wspomnianych innych usług. Do tej pory z nowego wyglądu mogli korzystać tylko wybrani użytkownicy, ale od dzisiaj jest on dostępny dla wszystkich. Do końca roku możecie jeszcze wybrać stary styl, ale jego dni są już policzone. Zmiany wyglądu można dokonać w ustawieniach Gmaila.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!