Męczą was ciągłe powiadomienia z Gmaila? Wkrótce może się to zmienić!

gmail

Gmail jest aktualnie jednym z najpopularniejszych serwisów mailowych, jednak ma swoje liczne wady. Jedną z nich jest istna kanonada powiadomień, która bombarduje użytkowników. Niedługo ma się to zmienić.

Lawina powiadomień

Google wciąż pracuje nad rozwojem usługi Gmaila i dlatego w krótkich odstępach czasu możemy przeczytać o kolejnych implementacjach rozwiązań, które mają ułatwić korzystanie z tej usługi użytkownikom. Jednym z największych problemów są powiadomienia, które zasypują nas każdego dnia, nawet jeśli są to naprawdę nieistotne informacje. Google ma bzika na tym punkcie, czego dowodem mogą być memy powstające na temat alertów wysyłanych przez Gmaila. Problem ten potęguje się w przypadku jeśli jesteśmy zalogowani do skrzynki mailowej na kilku urządzeniach.

Męczą was ciągłe powiadomienia z Gmaila? Wkrótce może się to zmienić!
Źródło: Google

System wstrzymywania powiadomień

Google już jakiś czas temu wprowadziło rozwiązanie, które usuwa nieprzeczytane powiadomienia ze smartfonów, jeśli odczytamy je na komputerze. Nie eliminuje to jednak faktu dostarczania tych powiadomień, ale przed nami jest światełko w tunelu. Google pracuje i testuje obecnie system wstrzymywania powiadomień wysyłanych na smartfona, jeśli aktualnie korzystamy z Gmaila na komputerze. Po zakończonej pracy wszystko automatycznie powróci do poprzedniego stanu. Nie ma róży bez kolców, dlatego niestety funkcja ta nie jest możliwa do samodzielnego uruchomienia. W praktyce sprowadza się to zatem do nadziei, że Gmail sam w końcu wpadnie na pomysł, aby nas zapytać, czy chcemy uruchomić system wstrzymywania powiadomień. Miejmy nadzieję, że ta funkcja zniknie w obecnie prowadzonej fazie testów. Google nie podało daty, kiedy ma zamiar wprowadzić nowa funkcje dla wszystkich użytkowników.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!