GNOME 3.34.4 już jest! To ostatnia aktualizacja przed wersją 3.36!

GNOME 3.34.4 już jest! To ostatnia aktualizacja przed wersją 3.36!
GNOME Shell

Choć na GNOME narzeka wiele osób, tak nie można powiedzieć, że środowisko to jest mało popularne. Między innymi przez to, że znalazło się ono w Ubuntu, stało się ono niezwykle rozpoznawalne, a każde nowości i poprawki odczuwa wiele osób na całym świecie. Deweloperzy właśnie zaktualizowali GNOME 3.34 do wersji 4. Co nowego dodano?

GNOME w wersji 3.34 to bardzo ważne wydanie. Co prawda, nie wprowadziło ono wielu nowości, jednak pokazało światu, że nawet GNOME może być szybkie. Odczuli to niemalże wszyscy, zarówno użytkownicy Fedory, jak i Ubuntu. Wersja 3.34 jest z nami już od sierpnia 2019 roku i tak się składa, że właśnie została zaktualizowana do wersji 4.

GNOME 3.34.4

Pojedyncza aktualizacja najnowszej odsłony GNOME nie wprowadza większych nowości, jednak warto je odnotować. Otóż GNOME Boxes (narzędzie do tworzenia maszyn wirtualnych) nareszcie będzie trzymać uruchomione maszyny tak długo, jak chcesz. Ponadto pozbyto się elementów związanych z Python2.

Przeglądarka internetowa Epiphany doczekała się kilku nowości, między innymi wbudowanego menedżera haseł oraz możliwości oznaczania zakładek jako ulubione. Warto również wspomnieć o wprowadzeniu wielu poprawek dotyczących GTK. Oczywiście poprawiono wsparcie dla Wayland oraz dodano wsparcie dla VP8 we wbudowanym narzędziu do nagrywania ekranu.

Warto przeczytać: Co nowego zobaczymy w GNOME 3.36? Małe podsumowanie

GNOME 3.34.4 jest ostatnią aktualizacją tejże wersji.. Otóż następną aktualizacją tego środowiska graficznego będzie publikacja GNOME w odsłonie 3.36, o której więcej pisaliśmy >>tutaj<<. Wracając do 3.34.4 – jeśli korzystasz z GNOME to prawdopodobnie w ciągu kilku następnych dni dostaniesz odpowiedni update.

Korzystasz z GNOME? Daj znać w komentarzu 😉

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!