GNOME Calendar będzie jeszcze lepszy! Dostanie pasek boczny

Ubuntu 22.04
Ubuntu 22.04 – Kalendarz

Aplikacja kalendarza wyjątkowo często jest pomijana, a w rzeczywistości może być bardzo dobrym narzędziem do zarządzania czasem oraz bycia na bieżąco. Sam korzystam z GNOME Calendar i ten już niedługo zaoferuje coś ciekawego.

GNOME Calendar z przyjemnym paskiem bocznym

GNOME Calendar to często pomijana aplikacja, ale tak naprawdę jest ona dosyć dobra i przyjemna. Sam z niej korzystam i sobie chwalę – mam tam szybki dostęp do planu zajęć i innych wydarzeń, a to wszystko dobrze synchronizuje się z NextCloudem. Kalendarz GNOME idzie z modą w GTK i – podobnie jak inne aplikacje z tej rodziny – dostanie odświeżony design i nie tylko.

gnome-calendar
(fot. Adrien Plazas)

Ostatnie zmiany w repozytorium wskazują na to, że GNOME Calendar doczeka się nowego paska bocznego. Kiedy to sobie planujemy jak ma wyglądać nasz tydzień, to od razu możemy sobie wyświetlić pasek po lewej stronie z widokiem całego bieżącego miesiąca. Możemy też kliknąć w dany dzień, aby sprawdzić wydarzenia. To w zasadzie może nieco zmienić sposób w jaki korzystamy z aplikacji.

Kalendarz GNOME
Kalendarz GNOME w GNOME 41

Co równie ciekawe, twórcy pozbywają się widoku podglądu całego roku. Jak możemy doczytać, jest to potrzebne, aby ta zmiana w interfejsie faktycznie działała. Nowości prawdopodobnie doczekamy się w GNOME 43.

Źródło: OMG!Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!