Brave Browser integruje się z Kalendarzem Google. A przynajmniej w pewnym sensie

Brave Talk

Brave Browser chce być czymś więcej niż tylko przeglądarką internetową, czego dowodem jest niedawno zaprezentowane Brave Talk. Jak się okazuje, usługa zaczęła się integrować z Kalendarzem Google.

Brave Talk i Kalendarz Google zaczynają współpracować

Brave Talk to platforma prosto od twórców Brave Browser, która pozwala nam na wykonywanie grupowych rozmów wideo z różnymi funkcjami. W rzeczywistości jest to implementacja aplikacji Jitsi Meet na serwerach Brave. Aby rozpocząć rozmowę, trzeba mieć przeglądarkę internetową Brave Browser. Co jednak ważne, do rozmowy dołączyć można z każdej przeglądarki internetowej, w tym z Firefoxa czy Google Chrome. Brave Talk nie jest darmową platformą.

Twórcy zaprezentowali właśnie specjalną wtyczkę, która do Kalendarza Google (który pozostaje szalenie popularnym zarówno serwerem jak i klientem kalendarza elektronicznego) wprowadza specjalny skrót z przyciskiem Add a Brave Talk meeting. Klikając na przycisk szybko możemy nowe wydarzenie w kalendarzu powiązać ze spotkaniem w Brave Talk.

brave kalendarz
(fot. Brave)

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo często w kalendarzu właśnie umieszczam linki do przeróżnych spotkań online. Taka wtyczka do kalendarza Google powinna sporo pomóc, zwłaszcza dla osób aktywnie korzystających z obu platform.

Przy okazji Brave Browser pochwaliło się, że ma już ponad 50 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Własny ekosystem tworzy nie tylko Brave Talk, ale również wyszukiwarka Brave Search oraz kanał do newsów Brave News.

Źródło: Brave

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!