Niech Android drży! GNOME Shell wygląda prześlicznie

GNOME Shell
(fot. GNOME)

Aktualnie mamy dwa dominujące systemy mobilne, a są to Android i iOS. Niegdyś też był Windows Phone z bardzo oryginalnym designem. Ale swoim wyglądem powala GNOME Shell!

Nowa edycja GNOME Shell zaskakuje designem

GNOME Shell to cały interfejs, który dostajemy na systemach operacyjnych typu Linux. Mobilna edycja rozwija się naprawdę dynamicznie, a najnowsze koncepty pokazują naprawdę spore zmiany.

GNOME3 było tworzone z myślą o różnych typach urządzeń, zwłaszcza o tabletach i komputerach. Na smartfonach jednak wymagamy coś innego i już od jakiegoś czasu ten rozwój postępuje. Najnowsze koncepty jednak zaskakują. Możemy dostrzec, że interfejs jest świetnie dostosowany do ekranu smartfona i nieco przypomina iOS, jednak robi to w swoim własnym stylu.

GNOME Shell
GNOME Shell (fot. GNOME)

Podgląd otwartych okien wygląda naprawdę ładnie, podobnie jak w Androidzie. Jednakże wygląd menu z aplikacjami wraz z otwartymi oknami jest oryginalny i podobny do tego, co mamy w komputerowej wersji GNOME. Wszak mówimy tu o GNOME 4, które naprawdę cieszy nas designem.

Rozwój mobilnego GNOME może znacznie przyspieszyć dzięki dodatkowemu wsparciu od Ministerstwa Edukacji Niemiec. Aktualnie już możemy podziwiać dwuwymiarowe gesty. Jednocześnie będziemy mogli wywołać gesty dotykowe oraz na touchpadzie. To może naprawdę usprawnić pracę.

Tak jak wskazuje film powyżej, prace są zaawansowane, a pokazane koncepty jasno wskazują cel, do którego dążą twórcy. Co jak co, ale chętnie zacząłbym korzystać z tego typu systemu operacyjnego.

Źródło: OMG!Ubuntu, GNOME blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!