Premiera gry “Władca Pierścieni: Gollum” została przesunięta… znowu!

Premiera gry "Władca Pierścieni: Gollum" została przesunięta... znowu!

Fani świata wykreowanego przez Tolkiena, a potem w fantastyczny sposób przeniesionego na ekrany przez Petera Jacksona muszą jeszcze poczekać na kolejną grę z tego uniwersum.

Podzielone zdania

„Władca Pierścieni: Gollum” zapowiedziano już w zeszłym roku i wielu fanów franczyzy bardzo zapaliło się do tego pomysłu. Projektem zajęło się Daedalic Entertainment, na zlecenie Amazonu, który wyprodukował serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”. Premiera serialu przewidziana jest na 2 września tego roku. Gra miała pojawić się dzień wcześniej i być częścią wizji Amazonu na nowe opowieści osadzone w Śródziemiu. Niestety, zaraz po pojawieniu się pierwszych gameplayów na wydawcę wylała się fala krytyki. Fanom chodziło głównie o to, że zamiast opowiedzieć zupełnie nowe historie, których jest pod dostatkiem, sięgnęli po oklepany schemat. Druga strona chwali Daedalic Entertainment za dobrze odwzorowane realia Władcy Pierścieni.

Studio poinformowało, że gra zostaje przełożona o kilka miesięcy z powodu chęci dopracowania gry tak, aby była wiernym odwzorowaniem tego, jak widział ten świat sam Tolkien. Gra ma pojawić się na PC, PS4, PS5, Xbox (One, S i X), a także na Nintendo Switch.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!