Google Assistant, Siri, Alexa czy może Bixby? Która aplikacja jest najlepsza?

Asystent Google

Według niedawno przeprowadzonych testów okazuje się, że liderem wśród asystentów głosowych jest tylko jedna z wymienionych aplikacji.

Język polski

MKBHD przeprowadził test mający na celu wyłonienie najlepszej aplikacji, której zadaniem jest asystowanie użytkownikom w codziennych sprawach. Pod uwagę brano wiele czynników, które są istotne dla ogólnej wydajności, ale także takie, które są po prostu dużym ułatwieniem. O tyle, o ile wszystkie cztery aplikacje osiągnęły naprawdę dobre wyniki, o tyle niektóre dosłownie wyłożyły się na niektórych, zdawałoby się prostych zadaniach. Dla użytkowników w naszym kraju największym minusem pozostanie brak możliwości komunikacji z asystentami w języku polskim. Google Assistant jest dostępny w języku polskim, ale nie pozostałe z testowanych aplikacji. Jak wyglądała reszta testu?

Testy

Przed Google Assistant, Siri, Alexą i Bixby postawiono szereg zadań do wykonania. Pierwszym z nich było proste ustawienie alarmu w telefonie. Co ciekawe, okazało się, że Siri napotkała spore trudności z ustawieniem więcej niż jednego alarmu, podczas gdy Google Assistant poradził sobie z tym doskonale, podobnie jak Bixby. W przypadku zapytań dotyczących pogody i prostych faktów wszyscy asystenci wypadli podobnie. Ciekawą obserwacją jest jednak czas oczekiwania na odpowiedzi. W tym miejscu na pierwszym miejscu uplasował się Google Assistant. Niestety Siri i Bixby wykazały się największą liczbą błędów lub nawet takimi polegającymi na niedostarczeniu odpowiedzi. Wszystkie zapytania były w języku angielskim.

W następnym zadaniu postanowiono sprawdzić, jak asystenci radzą sobie z aplikacjami na telefonie. Wykonywanie zdjęć, czy tworzenie krótkich nagrań głosowych najlepiej poszło Bixby. Okazuje się, że integracja tej aplikacji jest na bardzo wysokim poziomie. Google Assistant nadrobił, wykazując się najlepszą obsługą wyszukiwania zdjęć w galerii, a także integracji z aplikacjami zewnętrznymi, jak Netflix na Smart TV.

Wyniki

Najgorzej w teście wypadła Alexa, która ma ogromne problemy praktycznie z każdym zadaniem. Nawet wyszukiwanie informacji w internecie, czy interakcja z aplikacjami to dla niej spore wyzwanie. W podsumowaniu wyników wszystkich zadań najlepiej wypada zatem Google Assistant, który powtórzył swój sukces z 2017 roku, gdy test był wykonywany po raz pierwszy. Na drugim miejscu znalazła się Siri, a na trzecim Bixby.

Źródło: 9to5google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!