Google Play dodaje nową metodę weryfikacji zakupów dokonywanych przez dzieci

google play

Play Store Purchase Request to nazwa nowej usługi, której głównym zadaniem ma być sprawienie, że zakupy dokonywane przez dzieci będą łatwiej kontrolowane.

Szybciej i łatwiej

Każdy, kto ma dzieci, wie doskonale, że pozostawienie potomków przy ekranie smartfona lub tabletu może skończyć się tragicznie, jeśli nie mamy zainstalowanych odpowiednich zabezpieczeń. Nie chodzi nawet o skasowanie wrażliwych danych, ale o coś przeciwnego – wykorzystanie tych danych do wydawania pieniędzy w sklepie Google Play. Do tej pory odpowiedzialny rodzic mógł zainstalować na swoich lub dziecka urządzeniach tzw. grupę rodzinną. Rodzic zostawał mianowany administratorem, a dziecko użytkownikiem. Gdy pociecha chciała dokonać zakupu aplikacji lub przedmiotów w grze, rodzic dostawał o tym powiadomienie. W tym miejscu mógł je zaakceptować lub odrzucić. Pomimo że system ten działa całkiem szybko i wygodnie, Google chce go jeszcze bardziej ulepszyć.

Google Play dodaje nową metodę weryfikacji zakupów dokonywanych przez dzieci
Źródło: Google

Lista aplikacji

W grupie rodzinnej do każdego użytkownika musi być przypisana metoda płatności. W sytuacji, gdy tak nie jest, nowa funkcja pozwoli na automatyczne skorzystanie z istniejącej metody przypisanej do konta administratora grupy. Całkowicie wyeliminuje to potrzebę ręcznego wyboru i akceptacji tych metod przez wspomnianego administratora, czyli rodzica. Dziecko będzie mogło także tworzyć swoją listę aplikacji i przedmiotów, które chce kupić. Rodzic będzie widzieć tę listę i każdą pozycję będzie mógł zaakceptować w odpowiednim czasie. Co więcej, dziecko nie będzie miało żadnego wglądu do danych przypisanych dla metody płatności w Google Play.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!