Koniec Google Hangouts jest bliski, bardzo bliski…

google hangouts

Jeśli korzystasz z Androida to mogłeś zauważyć, że na Twoim telefonie znajduje się aplikacja o nazwie Hangouts. Jest to całkiem rozbudowany komunikator zrobiony przez Google. Sam z niego wielokrotnie korzystałem i choć jest on dosyć ociężały, tak spełniał swoje zadanie lepiej niż Facebook Messenger. Niestety, Google zamierza pozbyć się tego programu.

Google znany jest z tego, że tworzy dobre aplikacje, a następnie – jeśli się nie przyjmą – chętnie je usuwa. Pierwszy taki program, który przychodzi mi do głowy, to Inbox by Google, czyli bardzo dobry zamiennik Gmaila napisany w Javie. Niestety, Google aplikację zamknął a część jej funkcji przeniósł do zwykłego Gmaila. Teraz natomiast gigant rezygnuje z kolejnej, popularnej usługi.

Warto przeczytać: Poznaliśmy polskie ceny Google Play Pass

Koniec Hangouts jest bliski

Hangouts to całkiem udany komunikator internetowy. Oferuje rozmowy głosowe, jak i wideo, do tego pozwala na wysyłanie plików oraz dostępny jest na wielu platformach – również wewnątrz Gmaila. Niestety, Google ma kilka komunikatorów internetowych i nie zamierza ich wszystkich rozwijać. Dlatego też gigant oznajmił że w czerwcu 2021 roku komunikator Hangouts zostanie zamknięty – zaledwie miesiąc po swoich ósmych urodzinach.

Co się stanie z użytkownikami Hangouts? Wbrew pozorom ni złego i nie będą musieli szukać alternatywy. Osoby korzystające z Hangouts zostaną przeniesione na inną usługę tego typu, czyli na Czat Google, który dostępny jest w ramach usługi Google Workspace i w momencie zamknięcia Hangouts Czat Google stanie się darmowy. Póki co jednak nie jest tak kolorowo. Nowy produkt Google’a nie obsługuje między innymi rozmów wideo, jak i głosowych. Zapewne jednak gigant wykorzysta nadchodzące pół roku na uzupełnienie tych braków.

Korzystacie z Google Hangouts? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!