Kalendarz Google napotkał problem. Dodaje losowe wydarzenia do zaplanowanych spotkań

gmail

W ostatnich dniach użytkownicy kalendarza Google skarżą się na nietypowe zachowanie tej aplikacji. W zaplanowanych spotkaniach i wydarzeniach zaczęły pojawiać się losowe wpisy.

Nieoczekiwany błąd

Kalendarz Google wciąż należy do jednych z najbardziej popularnych narzędzi służących do zapisywania informacji o najważniejszych wydarzeniach. Dla sporej grupy użytkowników jest to główne źródło wiedzy na temat tego, jak ma wyglądać ich kolejny dzień, tydzień, czy nawet miesiąc. Sprawdza się oczywiście najlepiej w warunkach biurowych, głównie dzięki swojej prostocie i niezawodności. Niestety z tym drugim coś poszło nie tak i na całym świecie odnotowuje się ogromną ilość zgłoszeń o pojawianiu się dziwnych wpisów w kalendarzu.

Gdzie jest przyczyna?

Okazuje się, że w niewyjaśniony jeszcze sposób kalendarz zaczął dosłownie zasysać wszelkie informacje ze skrzynki mailowej Gmail i dodawać je do zaplanowanych wydarzeń. Największym problemem w obecnej sytuacji jest całkowity brak selekcji tych pobieranych wydarzeń. W wyniku tego na kalendarzu pojawiają się nawet wpisy na podstawie spamu i reklam. Gmail jest znany ze swojej dbałości o to, aby tego typu wiadomości było jak najmniej, ale nie da się tego całkowicie odfiltrować. W skrajnych przypadkach ludzie zgłaszają, że kalendarz jest niezdatny do użytku, przez zapchanie każdego dnia i godziny informacjami z poczty. Google pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!