Google całkowicie zmieni wygląd paska zapytań w wyszukiwarce. Doda też liczne nowe funkcje

Google całkowicie zmieni wygląd paska zapytań w wyszukiwarce. Doda też liczne nowe funkcje
Źródło: Google

Pasek wyszukiwarki Google jest znany i chętnie używany przez zdecydowaną większość osób korzystających z internetu. Czas, aby przeszedł drobne zmiany w wyglądzie i funkcjonalności.

Większy, czyli lepszy?

Google od wielu już lat nie pochylało się nad takim zadaniem, jakim jest zmiana wyglądu i sposobu działania paska wyszukiwań. Jeśli korzystacie z przeglądarki Chrome, wówczas doskonale wiecie, że po otworzeniu nowej pustej karty, Waszym oczom ukazuje się właśnie wspomniany pasek. Google chce, aby nowa aktualizacja zmieniła jego wygląd i to całkiem diametralnie. Największa różnica wizualna będzie polegać na powiększeniu pola do wpisywania zapytań. Trudno powiedzieć, co stoi za tego typu decyzją, ale na pewno ułatwi to trafienie w odpowiednie miejsce. Skorzystają na tym również osoby borykające się z problemami ze wzrokiem. Powiększeniu ulegną również ikony Google Lense i mikrofonu służącego do wyszukiwania zapytań za pomocą komend głosowych.

Źródło: androidpolice.com

Pomocnik dla leniwych

Kolejna duża zmiana to wprowadzenie sugestii dotyczących opcji wyszukiwania. Znajdziemy tam np. zakupy, grafika i szykanie za pomocą obrazu. Dla bardziej leniwych pojawi się także funkcja odrobienia zadania domowego przy użyciu Google Lense lub wyszukiwarka utworów, która skorzysta z Waszego mikrofonu. Zmiany te zostały dostrzeżone całkiem niedawno i Google wciąż nie odniosło się do tego, co dokładnie chce zrobić. Trudno zatem stwierdzić, czy jest to jedynie prosty test, czy może przygotowanie do pełnoprawnej aktualizacji, która czeka nas niebawem. Trzeba przyznać, że nowe funkcje, na pewno podniosą komfort i szybkość korzystania z wyszukiwarki od Google.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!