Aktualizujcie mObywatel! Paszport COVID (UCC) doczekał się kilku zmian

ucc certyfikat covid
(fot. KPRM)

Właśnie została wydana aktualizacja aplikacji mObywatel, która nieco zmienia wyświetlanie paszportów covidowych UCC. Co zostało zmodyfikowane?

mObywatel z historią certyfikatów potwierdzających szczepienie

Do Sklepu Google Play trafiła nowa wersja aplikacji mObywatel opisana jako 3.1.1 (18.199) oraz do App Store – 2.4.1 (588). Uaktualnienie wnosi ważne zmiany dotyczące paszportu covidowego, czyli certyfikatu potwierdzającego szczepienie przeciwko COVID.

Zależnie od systemu informatycznego służącego w danym kraju do weryfikacji unijnych certyfikatów, okazujemy ostatni lub przedostatni kod QR. Dlatego bardzo ważne jest, by przed podróżą wykonać trzy proste zadania: zaktualizować aplikację mObywatel, odświeżyć certyfikat korzystając z najnowszej wersji aplikacji mObywatel oraz zapoznać się z zasadami obowiązującymi w danym kraju

Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Aby zobaczyć zmiany, należy dokonać aktualizacji aplikacji. Następnie włączamy mObywatel i przechodzimy do zakładki z Unijnym Certyfikatem COVID. Na dole pojawi się przycisk Odśwież, który należy kliknąć. Po tym działaniu zobaczymy zmiany i możliwość dostępu do wielu różnych certyfikatów COVID.

Dzięki temu mamy dostęp do całej historii Unijnych Certyfikatów COVID wystawianych po każdej przyjętej dawce, w tym po dawkach dodatkowych, tak zwanych boosterach. Aplikacja wyświetli także informacje o negatywnych wynikach testów na obecność koronawirusa.

Źródło: Cyfryzacja KPRM

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!