Google Pixel 6 oficjalnie! Własny chip Tensor oraz ciekawy design!

google pixel 6
(fot. Google)

Google postanowił nie zwlekać ani chwili dłużej i już udostępnił pierwsze oficjalne informacje o nadchodzącej linii Pixel 6. Mówię Wam, jest na co czekać!

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro mogą nas zaskoczyć!

Gigant już teraz podzielił się garścią informacji na temat linii Pixel 6. Przede wszystkim smartfony będą pracować w oparciu o kompletnie nowy, autorski chip Google Tensor. To oznacza więc, że Google będzie kontrolować nie tylko cały system, ale również hardware. Podobnie jak w przypadku Apple M1, spodziewamy się bardzo dobrej optymalizacji i długiego czasu pracy na baterii. Ponadto pozwoli to gigantowi na utrzymanie jeszcze dłuższego okresu wsparcia.

Nowy chip zaoferuje wiele usprawnień AI, głównie dotyczy to fotografii, ale również przetwarzania mowy. Google również skupił na bezpieczeństwie. To może sprawić, że gigant pobije nawet procesory od Qualcomma, który to do tej pory królował w świecie Androida. Nowy chip pozwolił gigantowi na zostawienie w spokoju matrycy aparatu, którą to wykorzystywał od dawna. Pixel 6 Pro zaoferuje 3 aparaty, w tym jeden teleobiektyw z 4x zoomem optycznym. Pixel 6 otrzyma podobny zestaw, jednak bez wspomnianego teleobiektywu. Co ciekawe, w obu przypadkach aparaty zostały umieszczone na poziomym pasku, który nadaje telefonom charakteru i przyznam, że bardzo mi się podoba – przypomina to Nexusa 6P.

google pixel 6
(fot. Google)

Google również mocno skupił się na kompletnie nowym interfejsie Androida, czyli Material You. Kolorystyka telefonów ma bazować na faktycznych barwach danego smartfona. Seria Pixel 6 będzie dostępna w trzech wersjach kolorystycznych.

Seria Google Pixel 6 zadebiutuje jeszcze w tym roku. Z czasem zapewne pokaże się jeszcze więcej potwierdzonych informacji.

Źródło: Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!