Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro na przeciekach

Google Pixel 8 Pro - Leak render 5

Do premiery nowych, flagowych Pixeli serii 8 mamy jeszcze dobre pół roku, ale już teraz dzięki współpracy @OnLeaks, Smartprix oraz MySmartPrice, możemy zobaczyć przecieki z renderami nowych urządzeń!

Google Pixel 8

Zmiany w designie modelu o nazwie kodowej Shiba są subtelne, aczkolwiek zauważalne na pierwszy rzut oka. Najbardziej wyraźną różnicą są znacznie bardziej zaokrąglone rogi urządzenia, co może się wielu osobom nie spodobać, w tym mi. Wiemy również, że nadchodzący flagowiec będzie znacznie mniejszy od poprzednika. Fani kompaktowych smartfonów mogą być zadowoleni, bo przekątna ekranu ma wynieść 5,8″, co oznacza, że będzie nawet mniejszy niż ASUS ZenFone 9. Jego dokładne wymiary to 150,5 mm × 70,8 mm × 8,9 mm (12 mm grubości razem z odstającą ramą z aparatami) Dla porównania, poprzednik – Google Pixel 7 miał ekran o przekątnej 6,3″, a jego wymiary to 155,6 mm × 73,2 mm × 8,7 mm. Różnica na pewno będzie zauważalna! Ułożenie aparatów względem poprzednika nie ulegnie zmianom. Samych aparatów ma być tylko 2, najpewniej obiektyw główny oraz szerokokątny. Teleobiektyw ponownie pozostanie dostępny jedynie w modelu Pro, a obiektyw frontowy ponownie zostanie ulokowany na środku, przy górnej krawędzi ekranu.

Google Pixel 8 Pro

Smartfon, którego nazwa kodowa to Husky, również będzie nieco mniejszy. Przekątną jego ekranu szacuje się na 6,52″, a pełne wymiary to 162,6 mm × 76,5 mm × 8,7 mm (12 mm grubości razem z odstającą ramą z aparatami). Dla porównania poprzednik – Google Pixel 7 Pro miał ekran o przekątnej 6,7″, a jego całkowite wymiary to 162,9 mm × 76,6 mm × 8,9 mm. Co ciekawe, według renderów nadchodzącego flagowca, jego ekran w odróżnieniu od Pixela 7 Pro i starszego Pixela 6 Pro, ma być płaski. Dla wielu osób takie rozwiązanie może okazać się bardziej praktyczne. Szkoda jednak, że przez to, urządzenie mocno straci przez to na swoim uroku. Kolejna różnica względem Pixeli serii 7 oraz Pixeli serii 6, to bardziej zaokrąglone rogi urządzenia. Po raz kolejny model z dopiskiem “Pro” otrzyma 3 aparaty, najprawdopodobniej główny, szerokokątny i teleobiektyw. Ten ostatni znajdzie się tym razem wraz z pozostałymi w jednym, szerszym otworze, nie będzie odseparowany od głównego i szerokokątnego, tak jak to miało miejsce w Pixelu 7 Pro. Możemy dostrzec dodatkowy otwór umieszczony poniżej lampy błyskowej. Jego zastosowanie nie jest znane, może to być dedykowany obiektyw makro, bądź skaner LiDAR.

Na razie nie wiemy nic odnośnie technicznej specyfikacji smartfonów. Podobnie jak poprzednicy z 2022 i 2021 roku, mogą zostać wyposażone w SoC Google Tensor. Krążą plotki, że Google Tensor G3 może być tak naprawdę wyprodukowanym w 3nm procesie litograficznym układem Samsung Exynos 2300.

Tegoroczne flagowce giganta z Mountain View mogą zostać pokazane na evencie Google I/O 2023, który odbędzie się 10 maja 2023. Nie będzie to jednak premiera tych urządzeń, trafią one do sprzedaży najpewniej w październiku, podobnie jak ich poprzednicy. Nie oznacza to jednak, że Google I/O 2023 odbędzie się bez żadnej premiery. Zaprezentowany prawdopodobnie zostanie budżetowy Google Pixel 7a, a kto wie, może i coś więcej!

Źródło: Twitter (@OnLeaks), Smartprix, MySmartPrice

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!