Google Pixel 8a pozuje na nowych renderach w czterech wersjach kolorystycznych. Premiera już wkrótce!

Google Pixel 8a na nowych renderach
fot. Android Headlines

0:00 0:00
100

Do premiery Google Pixel 8a pozostało jeszcze trochę czasu, a w sieci pojawia się coraz więcej informacji na jego temat. Tym razem światło dzienne ujrzały rendery, które przedstawiają cztery wersje kolorystyczne tego modelu. To jednak nie wszystkie nowości, jakie zostały ujawnione. Oto, co wiemy na temat nadchodzącego smartfona. 

Co już wiemy o Google Pixel 8a?

Nadchodzący smartfon firmy z Mountain View cechować się będzie dość mocno zaokrągloną obudową, co mnie osobiście nie przypadło do gustu. Zdecydowanie bardziej trafiają do mnie bardziej kanciaste kształty. Jak wspomniałem, do sieci wyciekły rendery przedstawiające urządzenie w pełnej okazałości oraz ujawniające wszystkie wersje kolorystyczne. Na rynek trafić ma czarny, beżowy, niebieski oraz zielony wariant kolorystyczny. 

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to Google Pixel 8a wyposażony zostanie prawdopodobnie w 6,1-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ oraz częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Ponadto na wyposażeniu znaleźć się ma procesor Google Tensor G3, od 128 GB do 256 GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat tylny: 64 Mpx z OIS + 13 Mpx z obiektywem ultraszerokokątnym oraz kamerka do selfie 13 Mpx. 

Warto jeszcze wspomnieć o obecności na pokładzie Androida 14 oraz akumulatora o pojemności 4500 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 27. Warto jeszcze wspomnieć, że Pixel 8a będzie wspierany aktualizacjami przez ponad 5 lat.

Co ciekawe, Google Pixel 8a będzie prawdopodobnie oficjalnie dostępny na polskim rynku, co sugerują nieoficjalne doniesienia. Oficjalna premiera tego modelu planowana jest natomiast na 14 maja bieżącego roku, a jego cena wynosić ma około 549 dolarów, czyli równowartość 2230 złotych. 

Źródło: Android Headlines

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!