Funkcja nie jest nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez Google Play, ale do tej pory trudno było dostrzec jej działanie. Teraz ma się to zmienić i to diametralnie.
Opinie użytkowników
Już w zeszłym roku można było usłyszeć o tym, że podczas przeszukiwania Google Play, możemy natrafić na ostrzeżenie dotyczące niestabilnego działania konkretnej aplikacji. W teorii system ten został wprowadzony już jesienią zeszłego roku, ale w praktyce – mało kto widział to na własne oczy. W jaki sposób Google Play ocenia, które oprogramowanie może być niestabilne? Wszystko oczywiście pochodzi ze zbierania danych, w tym opinii i ocen pochodzących od użytkowników. Dlatego też funkcja ta nie będzie raczej dostępna dla aplikacji, które debiutują w sklepie, przynajmniej nie od razu.
Zbieranie danych
W przypadku pozostałych aplikacji system ten może okazać się prawdziwym zbawieniem, szczególnie gdy szukamy mało popularnych rozwiązań. Często decyzja o instalacji aplikacji to prawdziwa ruletka i do końca nie możemy być pewni, czy będzie ona spełniać nasze oczekiwania, chociażby w kwestii wydajności i stabilności. Wprowadzenie ostrzeżeń może oszczędzić nam kłopotu, Google jednak nie poprzestaje tylko na tym. Skupiono się głównie na zagadnieniu zawieszania się aplikacji i problemie z nagłym całkowitym restarcie. Ważne jest także to, że Google zbiera dane, na jakich urządzeniach doszło do awarii aplikacji, co może być bardzo przydatne dla użytkowników. Ostrzeżenie o niestabilnej pracy pojawi się, jeśli 1% wszystkich opinii będzie wskazywać na problemy, co jest bardzo niskim progiem.
Źródło: androidpolice.com
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!