Strona główna Aktualności Google prawdopodobnie porzuca wsparcie dla swojego ostatniego tabletu, czyli modelu Pixel C

Google prawdopodobnie porzuca wsparcie dla swojego ostatniego tabletu, czyli modelu Pixel C

-

Bardzo lubiłem tablety przygotowane przez Google’a. Były one szybkie i działały sprawnie nawet przez kilka lat. Niestety, ostatni z nich – Pixel C – prawdopodobnie nie otrzyma żadnych kolejnych aktualizacji.

Sam w 2013 roku zdecydowałem się na tablet od Google’a. Dokładnie chodzi tutaj o model Nexus 7 2013. Korzystałem z niego aż do marca bieżącego roku. Ceniłem sobie go za szybkie działanie, świetny ekran oraz ogromne wsparcie. Tablet ten wystartował z Androidem 4.3, a oficjalną przygodę zakończył na wersji 6.0 Marshmallow. Oczywiście do dzisiaj wychodzi wiele przeróżnych Custom ROM-ów.

To prawdopodobny koniec dla Pixel C

Póki co, to Google nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia. Gigant nie wymienia tego sprzętu na oficjalnych listach związanych z aktualizacjami. Co równie ważne, smartfony Google’a mogą liczyć na 18-miesięczne wsparcie po momencie usunięcia urządzenia ze sklepu Google Store. Pixel C został usunięty w grudniu 2017 roku, co pasuje do planów aktualizacyjnych giganta.

Warto przeczytać: Czy pokrowiec wpływa na szybkość telefonu? Oni to sprawdzili!

Co prawda, sprzęt już od pewnego czasu nie dostawał ważnych aktualizacji, jednak regulanie otrzymywał poprawki zabezpieczeń. Niestety, nawet i to prawdopodobnie się skończy. Pamiętajcie jednak, że koniec oficjalnego wsparcia nie oznacza, że urządzenie przestanie nadawać się do użytku.

Nadal można korzystać z systemu, który aktualnie znajduje się na tablecie. Jeśli jednak ktoś chce spróbować czegoś nowego, to może zdecydować się na Custom ROM-y. Niezależni deweloperzy przygotowują całą masę przeróżnych OS-ów na ten sprzęt, a Lineage OS i Ressurection Remix to dopiero początek tej listy.

Warto sprawdzić: Raspberry Pi 4 zaprezentowane – najpopularniejszy, tani minikomputer zyskał niezłą specyfikację!

Dla przypomnienia, Pixel C został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Nvidia Tegra X1, który współpracuje z trzema gigabajtami pamięci. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 10,2 cala i rozdzielczości 2560 × 1800 pikseli, co daje 308 ppi. Swoją premierę miał pod koniec 2015 roku.

A Wy korzystaliście z Pixela C? Opinią podzielcie się w komentarzu!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej