Google Sabrina na kolejnych grafikach. Premiera już niedługo!

Google Sabrina na kolejnych grafikach. Premiera już niedługo!

Przystawka do telewizora z Android TV stworzona przez Google? O urządzeniu o nazwie kodowej Sabrina słyszymy tak naprawdę od kilku miesięcy. Teraz w sieci pojawiają się grafiki zdradzające nam wygląd tego sprzętu mające rzekomo pochodzić bezpośrednio od amerykańskiego producenta!

Google Sabrina

Już 30 września tego roku odbędzie się konferencja Google, na której zobaczymy Pixela 5 oraz Pixela 4a 5G. To jednak nie jedyne nowości. Wcześniej słyszeliśmy o wprowadzeniu na rynek także zupełnie nowego inteligentnego głośnika, a teraz możemy być praktycznie pewni, że amerykański gigant tego dnia zaprezentuje światu także przystawkę do telewizora pracującą pod kontrolą Google TV. Tak, nazwa Android TV może stać się przeszłością, a amerykański producent postawi na nazwę, która w oczywisty sposób ma kojarzyć się z samą firmą. Czym będzie Sabrina? Urządzenie to będzie tak naprawdę w stanie ze zwykłego telewizora czy monitora stworzyć pełnoprawne smart TV.

Całość będzie działać za sprawą procesora Amlogic S905X2. Plotki mówią także o 2 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą będziemy mogli przeznaczyć na instalowanie wybranych przez nas aplikacji. Taka specyfikacja ma w zupełności wystarczyć do płynnego działania oraz przesyłania obrazu w rozdzielczości 4K. Bez wątpienia plusem jest także pilot, który ma być częścią zestawu. Utrzymany jest on, dokładnie tak samo jak Google Sabrina, w minimalistycznym stylu, ale jednocześnie nie zabrakło na nim przycisku do wybudzania asystenta głosowego czy uruchamiania YouTube oraz Netflixa.

Zobacz także: Android 11 już dostępny na smartfony Google Pixel i nie tylko…

Ciężko powiedzieć czy doczekamy się premiery tego urządzenia także w naszym kraju. Bez wątpienia nowa przystawka amerykańskiego producenta w pierwszej kolejności pojawi się w sprzedaży w samych Stanach Zjednoczonych, ale liczę na to, że Google nie zapomni także o mieszkańcach Starego Kontynentu. Na tę chwilę zagadką pozostaje także cena, ale wszystko stanie się jasne już 30 września tego roku!

Co myślicie o Google Sabrina? Czekacie na premierę tego urządzenia? A może korzystacie z innych przystawek do telewizorów zmieniających je w smart TV? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!