GoPro Hero 9 – wszystko już wiadomo

GoPro Hero 9 - wszystko już wiadomo

Firma GoPro specjalizuje się w kamerach sportowych od wielu lat. Niegdyś jedyna taka marka, teraz podważana przez kilka innych nowszych firm. Wypuszczenie GoPro Hero 9 znowu utwierdziło pozycję firmy, a kamera jest prawdopodobnie najlepszą dotychczas powstałą kamerką sportową.

Dlaczego GoPro Hero 9 jest prawdopodobnie najlepsza?

Kamera ta jest solidniejsza od poprzedniczek prawie pod każdym względem. Sprzęt posiada większy korpus, wiele większą baterię oraz lepszą rozdzielczość wideo i zdjęć. Zdecydowane plusy kamery? Możliwość nagrywania w 5k, dobra jakość wykonania oraz przydatny do selfie czy filmów nagrywanych przodem kamery ekran. Minusy sprzętu to zdecydowanie dużo większa cena i dość słaba bateria jak na ilość użytkowania.

GoPro Hero 9 - wszystko już wiadomo

Sporo większa od poprzednich.

GoPro Hero 9 jest widocznie większa od zeszłorocznej 8. Jest nieco wyższy, grubszy i szerszy. Mimo wszystko nie przeszkadza to w żadnym stopniu w użytkowaniu kamery. Nadal posiada u dołu dwie nóżki służące do montowania kamery w różnych miejscach, dzięki czemu nie potrzebny nam dodatkowy statyw. Kamera ma ten sam port USB-C, gniazdo kart microSD i komorę baterii z jednej strony, a także przycisk start / stop na górze i przycisk zasilania i trybu z boku. Mało tego, dzięki odrobine większemu rozmiarowi, ekran tylni Hero 9 ma aż 2,27 cala.

GoPro Hero 9 - wszystko już wiadomo

Coś ze starszych wersji?

GoPro w nowej kamerze przywróciło bardzo ważną funkcje. Mianowicie, znowu tak jak w 7 będzie można mocnym przekręceniem i pociągnięciem zdjąć osłonkę z obiektywu. Wszystkim bardzo brakowało tego w 8. Dzięki tej funkcji o wiele łatwiejsze będzie mocowanie filtrów ND i akcesoriów do obiektywu. Niestety filtry ze starszej siostry nie będą kompatybilne z nową Hero 9.

GoPro Hero 9 - wszystko już wiadomo

Największa nowość?

Zdecydowanie największym debiutem jest przedni ekran w kamerze GoPro Hero 9. Jest to zdecydowanie idealna opcja nie tylko dla sportowców, ale także dla vlogerów i osób, które po prostu lubią strzelić sobie selfie. Można zmieniać jego proporcje oraz to, jakie informacje wyświetla, lub włączać i wyłączać go w menu Hero 9. Jedynym minusem jest delikatne opóźnienie w nagrywaniu, ale bez względu na to kolory są żywe a wszystkie informacje wyraźne. Więcej ekranów oznacza jednak większe zużycie energii. Firma zwiększyła więc baterie w kamerze do 1720 mAh. Kolejnym ogromnym plusem jest rozdzielczość. W GoPro Hero 9 jest prawie każda kombinacja rozdzielczości i liczby klatek na sekundę. 20-megapikselowy czujnik może nagrywać 5K 30fps, 4K 60fps i aż do 1080p 240fps.

GoPro Hero 9 - wszystko już wiadomo

Nowe dodatki do kamery.

Już w październiku tego roku wypuszczają mod Max Lens za 99 dolarów, który jest pierwszym modyfikatorem obiektywu firmy. Mod Max Lens powoduję, że ramka w GoPro Hero 9 jest jeszcze szersza, a co za tym idzie pozwala na poziomowanie bez względu na orientację aparatu ze względu na sferyczny obraz, który rejestruje na czujniku. Z dodatkiem Max Lens możemy jednak nagrywać niestety tylko do 2,7K.

GoPro Hero 9 - wszystko już wiadomo

Jak nowa kamera prezentuje się cenowo?

Hero 9 jest dość drogą kamerą, czego mogliśmy się spodziewać po wszystkich jej nowych opcjach. Za przyjemność z jej użytkowania będziemy musieli zapłacić 449,99 USD (Około 1700 zł) lub 349,99 USD (Około 1350 zł) jeśli uprzednio wykupimy roczną subskrypcję GoPro Plus, która jest wliczona w obniżoną cenę przez pierwszy rok i wynosi 50 USD rocznie. Cena jest aż o 50 USD większa od jej starszej siostry GoPro Hero 8.

Co sądzicie o najnowszej kamerze firmy GoPro? Dla mnie strzał w dziesiątkę! No może poza ceną..

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!