Przenośna konsola z Androidem? Taka jest GPD XP

gpd xp

W rzeczywistości rynek konsol przenośnych jest całkiem dojrzały i oferuje przeróżne urządzenia. Jedną z takich konsol jest GPD XP, która oferuje wbudowany kontroler oraz… Androida.

GPD XP – konsola przenośna z Androidem

Warto wiedzieć, że poza Nintendo Switch i Steam Deck istnieją inne konsole przenośne. Sam pomysł umieszczenia procesora x86 w formie hand-helda to coś, co od dawna rozwija i popularyzuje firma GPD. Teraz jednak postanowili stworzyć coś innego.

GPD XP to nowa konsola przenośna, która działa pod kontrolą Androida. A więc to smartfon? – pewnie zapytacie. Otóż nie. Podzespoły i konstrukcja zostały zoptymalizowane pod granie w gry. Na froncie widzimy ogromny wyświetlacz o przekątnej 6,81 cala oraz kontrolery, gdzie prawą stronę możemy kompletnie odpiąć od urządzenia, aby wpiąć inny zestaw przycisków.

gpd xp

Potrzebną moc obliczeniową dostarcza procesor MediaTek Helio G95 współpracujący z 6 GB RAM. Do mobilnego grania jest to dobry zestaw, bowiem jest wydajny, a zarazem tani i niezbyt prądożerny. Na pliki użytkownika przewidziano pamięć wbudowaną o pojemności 128 GB. Całość zasila ogromne ogniwo o pojemności 7000 mAh. Nie zabraknie łączności 4G, choć raczej nie będzie możliwości dzwonienia i wysyłania SMS-ów.

Taka konsola nada się nie tylko do gier na Androida, ale również (a raczej przede wszystkim) do emulacji. Gry z PSP czy innych konsol nie są problemem dla tego procesora i układu graficznego. A duży ekran tylko ułatwi cieszenie się rozrywką.

Źródło: SlashGear

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!