HBO Go odcina swoich klientów od usługi. Problemem “stary” hardware i software

hbo go

Od kilku dni w internecie pojawia się sporo komentarzy zirytowanych użytkowników HBO Go narzekających, że dedykowana do usługi aplikacja nie chce działać na ich sprzęcie. Jak się okazuje, to jest celowe działanie.

HBO Go nie dla starszych telewizorów

Od kilku dni użytkownicy HBO Go są odcinani od dostępu do aplikacji. Mowa tu nie o wszystkich klientach, ale o tych, co korzystają z kilkuletniego sprzętu. Otóż po uruchomieniu aplikacji widzą następujący komunikat.

HBO GO nie jest wspierane na tym urządzeniu. Niestety, to urządzenie nie jest już wspierane. Wciąż możesz korzystać z serwisu na innych urządzeniach.

Warto jednak dodać, że Ci użytkownicy jeszcze wcześniej spokojnie mogli oglądać swoje ulubione programy. Jak się okazuje, jest to celowe działanie HBO, które firma tłumaczy:

Uprzejmie informujemy, że aplikacja HBO GO nie będzie już obsługiwać niektórych starszych wersji systemów operacyjnych na niektórych urządzeniach w celu zapewnienia naszym subskrybentom bezpieczeństwa, niezawodności i prawidłowego działania aplikacji. Pomocna może okazać się aktualizacja systemu operacyjnego lub skorzystanie z innych wspieranych urządzeń. Informacja na temat tej zmiany była dostępna w naszym FAQ jak i również w przypadku klientów bezpośrednich były wysyłane maile z informacją o nadchodzącej zmianie w kwestii wspieranych urządzeń. Jeśli chodzi o klientów, którzy posiadają konto na naszej platformie poprzez operatora – operator informował o powyższych zmianach

To sprawiło, że na firmę wylała się fala krytyki. Nic w tym dziwnego, z dnia na dzień dowiedzieli się, że ich sprzęt nagle stał się za stary, aby dać im dostęp do usługi, którą przecież opłacają. Głównie dotyczy to telewizorów z systemem WebOS w wersjach niższych 3.5, jednak nawet niektórzy z v5.6 mają problemy.

Jak pozbyć się tego problemu? Najtańszą opcją jest podłączenie komputera do telewizora i uruchomienie usługi poprzez przeglądarkę internetową. Ewentualnie można wyposażyć się w Google Chromecast lub TV Stick, czyli w sprzęt dający dostęp do funkcji Smart z nowszym systemem. Koszt takich urządzeń to około 200 złotych. Zawsze też pozostaje zmiana telewizora, ale nie jest to ani ekologiczne, ani ekonomiczne rozwiązanie. Klienci HBO faktycznie mogą być zirytowani.

Warto jednak dodać, że HBO Go i tak zniknie z rynku gdzieś w marcu, a na jej miejsce wejdzie HBO Max. Nie wiemy jednak jak tam będzie wyglądać wsparcie różnego hardware’u i software’u.

Źródło: Bankier

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!