HedgeDoc 1.9.4 wydany! Zmiany są drobne

hedgedoc
Strona główna HedgeDoc

HedgeDoc to jedna z najlepszych aplikacji do tworzenia notatek z opcją bardzo prostego udostępniania i dzielenia się wiedzą. Co wnosi aktualizacja do wersji 1.9.4?

HedgeDoc to nie jest tylko typowa, pojedyncza aplikacja, którą instalujemy na telefonie czy komputerze. Jest to platforma, która musimy postawić na jakimś serwerze – na przykład na VPS lub nawet na Raspberry Pi. Co ważne, jest to oprogramowanie Open Source.

HedgeDoc to aplikacja, która pozwala tworzyć zaawansowane notatki z wykorzystaniem języka znaczników Markdown i innych technologii. Przygotowaną notatkę możemy łatwo udostępnić generując unikatowy link. Można również nad notatką pracować w grupie – wystarczy dodać do współpracy wybranych użytkowników lub zaprosić do pracy poprzez link. HedgeDoc działa wewnątrz przeglądarki internetowej, więc nie jest wymagane, aby instalować specjalistyczne oprogramowanie.

Więcej o HedgeDoc dowiecie się z recenzji:

HedgeDoc 1.9.4

Wydanie 1.9.4 nie wnosi tak długiej listy zmian, jak wersja 1.9.3. Warto sobie je jednak wymienić.

  • Usunięto nieoczekiwane wywołanie powłoki podczas migracji.
  • Pojawiło się więcej opcji konfiguracji S3. Mowa tu o ustawieniu folderu wysyłkowego oraz publicznego ACL.
  • Porzucenie wsparcie dla Node 12.

W związku z porzuceniem wsparcia dla Node 12, twórcy HedgeDoc zalecają aktualizację do Node 14.13.1 lub nawet do Node 16. Inaczej mogą wystąpić problemy z działaniem.

HedgeDoc 1.9.4 w wersji czystej paczki już jest dostępny. Lada moment powinien zostać zaktualizowany obraz Docker. W przypadku Yunohost odpowiedni PR został już otworzony w repozytorium.

Źródło: HedgeDoc

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!