HMD Global certyfikuje Nokię 2.3. Premiera nadchodzi wielkimi krokami?

nokia 2.2

HMD Global nie zamierza zaprzestać produkcji nowych smartfonów z logo Nokii. Już niedługo na rynku powinien zadebiutować nowy model oznaczony jako Nokia 2.3. Teraz smartfon ten został oficjalnie certyfikowany, a co za tym idzie jego premiera powinna odbyć się w najbliższym czasie. Co wiemy na jego temat? Przyjrzyjmy się bliżej dotychczasowym informacją!

Nokia 2.3 nadchodzi

Nowość HDM Global to oczywiście bezpośredni następca Nokii 2.2. Smartfon ten pojawił się już na stronie Bluetooth SIG, a co za tym idzie do jego premiery mogło pozostać naprawdę niewiele czasu. Nokia 2.3 ma trafić na rynek z Bluetooth 5.0, ale oczywiście nie będzie to jedyna różnica w porównaniu do poprzednika. Warto pamiętać, że nadchodząca nowość HMD Global będzie budżetowcem. Co za tym idzie nie możemy od sprzętu tego wymagać topowej specyfikacji czy podzespołów z najwyższej półki.

Pełna specyfikacja Nokii 2.3 pozostaje jednak tajemnicą. Na froncie bez wątpienia znajdziemy ekran o rozdzielczości HD+ i najprawdopodobniej przekątną poniżej 6 cali. W kwestii wydajności możemy nie zobaczyć dużej różnicy. Według plotek nowy smartfon HMD Global trafi na rynek z MediaTekiem Helio A22 czyli dokładnie tą samą jednostką jaką widzieliśmy w przypadku Nokii 2.2. Procesor powinien być wspierany przez 2 GB lub 3 GB RAM-u w zależności od wersji, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: Nokia 9.1 PureView może zadebiutować dopiero w drugim kwartale 2020 roku

Bez wątpienia Nokia 2.3 będzie tanim smartfonem. Niemniej jednak konkretną cenę oraz pełną specyfikację najprawdopodobniej poznamy dopiero podczas oficjalnej prezentacji tego urządzenia. Sprzęt ten powinien trafić na rynek w trzech wersjach kolorystycznych – piaskowej, zielonej oraz w odcieniu przypominającym węgiel drzewny (producent określa tą kolorystykę jako “Charcoal”). Bardzo możliwe, że nadchodząca nowość HMD Global pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 2.2.

Czekacie na premierę nowego budżetowca Nokii? Czego oczekujecie po jego specyfikacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!