HMD robi swoje. Nadchodzą kolejne smartfony fińskiego producenta

HMD robi swoje. Nadchodzą kolejne smartfony fińskiego producenta
Tej zmiany nikt nie zakładał, ale stało się i to na dobre. Jakiś czas temu firma HMD “ogłosiła” przejęcie sektora produkcji smartfonów. Popularne urządzenia Nokia znikają z rynku. Znana marka będzie zajmować się FuturePhone, czyli klasycznymi telefonami, które w ostatnim czasie producent odświeża względem dawnych modeli. HMD nie próżnuje i mamy tego dowód w postaci kolejnych smartfonów.

HMD Skyline – specyfikacja

Nowa propozycja od Finów prezentuje się całkiem nieźle. Z przecieków dowiadujemy się, że smartfon o nazwie Skyline najprawdopodobniej będzie posiadał wyświetlacz Full HD+ OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz zapewniając wyraźny obraz i płynną pracę. Wsparciem dla smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 oferujący dobrą wydajność do codziennego użytku i niektórych gier. Urządzenie otrzyma 256 GB pamięci flash oraz 8 GB RAM. HMD robi swoje. Nadchodzą kolejne smartfony fińskiego producenta Jak wygląda sektor fotograficzny? Na tyle urządzenia znajdziemy wyspę z trzema aparatami fotograficznymi: główny 108 MP, ultraszerokokątny obiektyw 8 MP i czujnik makro lub czujnik głębi 2 MP. Kamera do selfie i wideo rozmów otrzyma 32 MP. Specyfikacja na papierze prezentuje się naprawdę dobrze, ale dopiero realne testy zaprezentują czy smartfon poradzi sobie na ringu fotograficznym wśród konkurencji. Przewiduje się, że HMD Skyline otrzyma akumulator o pojemność 4900 mAh z szybkim ładowaniem 33 W. Dodatki, które powinny znaleźć się na urządzeniu to: czujnik odcisków palców pod wyświetlaczem, głośniki stereo oraz normę IP67. Szacuje się, że telefon będzie kosztował około 520 euro (około 2300 zł).

HMD Nighthawk będzie wersją budżetową

Plotki sugerują, że oprócz premium Skyline pojawi się także inny telefon HMD o nazwie kodowej Nighthawk. Oczekuje się, że Nighthawk będzie tańszą opcją w cenie poniżej 300 euro (około 1200 zł). Dla tego urządzenia nie mamy większych informacji, ale spekuluje się, że część specyfikacji będzie podobna do wersji premium. Na pewno na pokładzie znajdą się jakieś różnice, ale tego na chwilę obecną nie wiemy. W przypadku obu smartfonów HMD Skyline, jak i Nighthawk przewiduje się, że urządzenia będą dostępne na półkach sklepowych w lipcu 2024 roku. Źródło: Gizbot      Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!