Honor V30 Pro pojawi się na globalnym rynku, oczywiście pod znaną nam nazwą

Honor V30 Pro pojawi się na globalnym rynku, oczywiście pod znaną nam nazwą

Pod znakiem zapytania stoi aktualnie dostępność telefonów Huawei i Honor na rynkach innych niż chiński. Jest to spowodowane utrudnionym dostępem do usług Google, do którego przyczynił się konflikt na linii Stany Zjednoczone – Chiny. Podobny los spotkał telefony z serii Mate 30. Informacje wskazują jednak, że nie powinniśmy się obawiać jeśli chodzi o najnowszego Honora V30.

Honor V30 Pro będzie dostępny poza Chinami

Informacja ta wydaje się być pewna, ponieważ podzieliła się nią na Twitterze Bhavya z globalnego działu PR marki Honor. Premiera tego telefonu na globalnym rynku ma się odbyć w pierwszym kwartale 2020 roku.

Oczywiście Honor V30 Pro zadebiutuje pod nazwą Honor View 30 Pro. Identycznie postąpiono w przypadku Honora View 20, którego mieliśmy okazję testować, ponieważ był oficjalnie dostępny w naszym kraju.

Warto przeczytać: Huawei może przez kolejne miesiące współpracować z amerykańskimi firmami!

Jak sugeruje tweet, jedynie mocniejsza wersja, czyli Honor V30 Pro doczeka się swojej globalnej odsłony. Podobnie postąpił Huawei z Mate’em 30 Pro, który w połowie listopada został przedstawiony oficjalnie w Hiszpanii.

Specyfikacja Honor V30 Pro / Honor View 30 Pro

Honor View 30 Pro oferuje ekran FullHD +LCD w rozmiarze 6,57 calowa bez notcha, ale z owalnym otworem na kamerki. Są to aparat główny 32 Mpix oraz szerokokątny 8 Mpix o kącie widzenia wynoszącym 105 stopni. Pod obudową znajdziemy natomiast Kirina 990 5G, który działa z 8 GB pamięci operacyjnej, a do dyspozycji mamy 128 lub 256 GB pamięci na dane. Najważniejszym elementem wydaje się rozbudowany zestaw fotograficzny, Honor View 30 Pro oferuje: 40 Mpx obiektyw główny (Sony IMX600) z przysłoną f/1.6, laserowym autofokusem i podwójną optyczną stabilizacją + 8 Mpx teleobiektyw z przysłoną f/2.4, optyczna stabilizacją obrazu i potrójnym zoomem + 12 Mpx obiektyw szerokokątny z przysłoną f/2.2. Model ten posiada baterię 4100 mAh oraz opcje szybkiego i bezprzewodowego ładowania, także zwrotnego.

Nie wiemy jeszcze czy Honor View 30 Pro pojawi się w Polsce. Wygląda on bardzo interesująco, dlatego szczerze liczę na to, że zadebiutuje także na naszym rynku.

Z chęcią zobaczylibyście Honora View 30 Pro w Polsce? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!