Strona główna Aktualności HTC podzieliło się terminami aktualizacji swoich flagowców do Android Pie

HTC podzieliło się terminami aktualizacji swoich flagowców do Android Pie

-

Android Q został oficjalnie zaprezentowany światu podczas konferencji Google I/O 2019. Tego dnia amerykański gigant przedstawił listę urządzeń, które już teraz mogą korzystać z bety najnowszego systemu z zielonym robocikiem. Teraz HTC postanowiło udostępnić terminy aktualizacji flagowców do.. Androida 9.0 Pie.

Spore opóźnienie aktualizacji

Większość flagowców, a nawet niektóre średniaki otrzymały już aktualizację do Androida Pie. HTC jednak pozostało daleko w tyle za konkurencją. W momencie gdy inne firmy przygotowują stabilne wersje Androida Q oparte na swoich nakładkach tajwański gigant dopiero ogłasza terminy aktualizacji swoich flagowców do zeszłorocznej wersji systemu z zielonym robocikiem. Co ciekawe Android Pie trafi w pierwszej kolejności nie do najnowszego flagowca, a do HTC U11. Model ten został zaprezentowany światu w maju 2017 roku, a aktualizacja rozpocznie się pod koniec maja tego roku. Oczywiście HTC należy się pochwała za wspieranie modelu sprzed dwóch lat, ale myślę, że osoby posiadające to urządzenie już dawno straciły cierpliwość wyczekując aktualizacji.

W czerwcu aktualizacji doczeka się zeszłoroczny flagowiec czyli HTC U12+. Model ten zadebiutował zadebiutował z Androidem Oreo i chociaż od premiery pojawiło się parę aktualizacji samej nakładki czy zabezpieczeń to udostępnienie Androida 9 Pie dopiero teraz brzmi jak nieśmieszny żart. Trzecim, i tak naprawdę bardzo możliwe, że jednocześnie ostatnim urządzeniem tajwańskiego producenta, będzie HTC U11+. Tutaj na aktualizację będziemy musieli poczekać do końca czerwca tego roku.

Zobacz też: Bardzo możliwe, że HTC w tym roku pokaże następcę modelu Exodus. Czy ktokolwiek na to czeka?

Należy pamiętać o jeszcze jednej, ale niezwykle ważnej kwestii. Tego typu aktualizacje są udostępniane użytkownikom falami. Tym samym nie wszyscy posiadacze zeszłorocznych flagowców HTC otrzymają Androida 9 Pie w tym samym momencie. Co za tym idzie może się okazać, że aktualizacja dla niektórych osób pojawi się dopiero w drugiej połowie tego roku. Szczerze mówiąc nie wygląda to zbyt dobrze.

Korzystacie z flagowców HTC? Co myślicie o tak późnej aktualizacji topowych urządzeń tajwańskiej firmy? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej