HTC Desire 20 Pro z certyfikacją Bluetooth SIG. Premiera może odbyć się już w czerwcu!

HTC Desire 20 Pro z certyfikacją Bluetooth SIG. Premiera może odbyć się już w czerwcu!

Pamiętacie jeszcze smartfony HTC? Sam kilka lat temu korzystałem z kilku modeli z serii Desire i wspominam je z uśmiechem na ustach. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na rynek trafi sprzęt odznaczony jako Desire 20 Pro. Teraz smartfon ten otrzymał certyfikację Bluetooth SIG oraz Wi-Fi Alliance!

Premiera jeszcze w czerwcu?

Na oficjalnym profilu HTC Taiwan na Facebooku pojawił się oficjalny plakat zapowiadający premierę nowego urządzenia. Wydarzenie to odbędzie się już 16 czerwca tego roku. Patrząc na tę grafikę możemy być wręcz pewni, że nadchodzącą nowością będzie właśnie smartfon. I wszystko wskazuje na to, że mowa o zapowiadanym od jakiegoś czasu modelu Desire 20 Pro, który teraz otrzymał certyfikację Bluetooth SIG oraz Wi-Fi Alliance. To sprawia, że sprzęt ten tak naprawdę jest gotowy do wprowadzenia na rynek.

HTC Desire 20 Pro z certyfikacją Bluetooth SIG. Premiera może odbyć się już w czerwcu!

Co wiemy na temat specyfikacji nowego smartfona HTC? Desire 20 Pro ma zostać wyposażony w wyświetlacz o nieznanej przekątnej oraz rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080 pikseli). Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 665, a jednostka ta wspierana będzie przez 6 GB RAM-u. Tym samym urządzenie to będzie średniakiem, ale bardzo możliwe, że 16 czerwca swoją premierę będzie mieć także model Desire 20 przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników, którzy jednocześnie chcą wydać na zakup telefonu mniejszą kwotę. Nie zabraknie także Bluetooth 5.0, dwuzakresowego Wi-Fi oraz preinstalowanego Androida 10.

Zobacz także: OPPO prezentuje ColorOS 7.2. Nowa wersja nakładki wprowadza sporo zmian!

Na pleckach zostaną umiejscowione cztery aparaty oraz czytnik linii papilarnych, a oczko do zdjęć typu selfie zostanie ukryte w niewielkiej dziurce w wyświetlaczu. Niestety, ale nadal nie wiemy czy sprzęt ten trafi do sprzedaży jedynie na Tajwanie czy też doczekamy się globalnej premiery HTC Desire 20 Pro. Zagadką pozostaje także cena. Jeśli jednak smartfon ten ma cieszyć się większą popularnością to musi zaoferować bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Musimy pamiętać o tym, że na rynku mobilnym znajdziemy ogrom ciekawych średniaków, a HTC zostało przez wielu użytkowników zapomniane. Z niecierpliwością czekam na samą premierę!

Co myślicie o smartfonach HTC? Czekacie na model Desire 20 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!