Huami nawiązało współpracę z Qualcommem

Huami nawiązało współpracę z Qualcommem

Huami to mało znana marka, ściśle współpracująca z Xiaomi. To ona odpowiada za wszelkie gadżety “ubieralne”(czyli na przykład zegarki i opaski sportowe Mi Band) wydawane przez chińskiego giganta. Oficjalnie nawiązali współpracę z producentem między innymi procesorów mobilnych Snapdragon, Qualcommem.

Nowe horyzonty

Dziś Huami Technology i Qualcomm wspólnie ogłosiły, że obie strony nawiązały współpracę w dziedzinie inteligentnych produktów do noszenia. Podmarka AMAZFIT firmy Huami Technology wprowadzi na rynek nowe produkty z układami mobilnymi Qualcomm Snapdragon i będzie obsługiwać funkcję połączenia eSIM we wszystkich sieciach. Wiedzieliśmy, że Qualcomm już wcześniej uruchomił platformę mobilną Snapdragon Wear. Jak się domyślacie, nadchodzące produkty Huamai AMAZFIT będą korzystać z tego rozwiązania. Ta platforma ma się cechować niskim zużyciem energii, małymi rozmiarami, wysoką stabilnością i innymi ulepszeniami. Co więcej, wykorzystanie tego systemu zostało  potwierdzone przez Huami Technology. Firma zapowiedziała, że ich nowe urządzenie będzie wyposażone w mobilną platformę Snapdragon Wear 2500. Jest to debiut Qualcomma na inteligentnych produktach AMAZFIT.

Huami nawiązało współpracę z Qualcommem

Zobacz też: Amazfit Verge vs Amazfit Stratos – porównanie inteligentnych zegarków dla aktywnych

Co tak naprawdę zyskają zegarki Amazfit?

Funkcja niezależnego połączenia eSIM będzie oznaczać wejście inteligentnych produktów w technologię 4G. Swoją drogą, Snapdragon Wear 2500 jest pierwszym chipsetem opartym o smartwatche od dwóch lat. Chociaż chipset jest w stanie zasilać zaawansowane urządzenia działające w Wear OS, jest również zoptymalizowany do uruchamiania lekkiej wersji Androida opartej na systemie Android Oreo. Jest zasilany przez rdzenie o wysokiej wydajności Cortex-A7 z GPU Adreno. Więc Wear 2500 jest w stanie uruchomić Androida nawet na 512 MB pamięci RAM. Nawet w budżetowym smartfonie rzadko widuje się RAM o mniejszej pojemności niż 2GB.

Snapdragon Wear

Zaprojektowany z myślą o zastosowaniach o niskiej mocy, Snapdragon Wear 2500 może zapewnić użytkownikom 14% więcej czasu działania na baterii niż starszy chipset Wear 2100. Jest to możliwe dzięki architekturze przesyłania strumieniowego Bluetooth oraz licznej optymalizacji oprogramowania. Wykorzystuje także czujniki o bardzo niskim poborze mocy, które pomogą smartwatchowi oszczędzać akumulator, gdy WiFi i GPS nie są używane. Letnia konferencja na temat uruchomienia nowego produktu Huami Technology 2019 odbędzie się 11 czerwca w Pekinie.

Myślicie, że Snapdragon Wear zrewolucjonizuje produkty Huami?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!