Huawei chce być kojarzony z monitorami i szykuje nowe MateView

huawei-matebook-x-pro
Huawei MateBook X Pro

Huawei nie jest już jednym z największych producentów smartfonów na świecie. To jednak nie oznacza, że się poddał. Nic z tych rzeczy. Zamiast smartfonów, chce być kojarzony z innymi produktami, chociażby z laptopami, słuchawkami, a także monitorami. Swoją pozycję w tej ostatniej kategorii chce udowodnić swoimi nowymi produktami z serii MateView.

Monitory Huawei już wkrótce

Huawei eksperymentuje z różnymi kategoriami produktów. Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o komputerach stacjonarnych z logo tego chińskiego producenta, a jakiś czas temu na polskim rynku zadebiutował Huawei Display 23,8″ będący ciekawym monitorem do pracy biurowej. Według najnowszych danych, Chińczycy pracują nad nowymi monitorami, które rozpoczną serię MateView.

Pierwszy Huawei MateView

Pierwszy MateView ma charakteryzować się przekątną 32 cale i wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości 4500 x 3000 pikseli (tak, są to proporcje 3:2). Nie zabraknie 10-bitowej głębi koloru oraz certyfikatu HDR400, a nawet niezwykle cienkich ramek. Taka specyfikacja z pewnością znajdzie swoje miejsce w biurze, jak i u programistów i grafików.

Mateview
Huawei MateView 32″ (fot. weibo)

Drugi Huawei MateView

Drugi MateView ma być naprawdę ogromny, bowiem ma charakteryzować się przekątną 42 cale (to więcej niż mój poprzedni TV, który miał 40″). Co ważne, ekran ma być zakrzywiony, a rozdzielczość ma wynosić 3440 x 1440 pikseli (proporcje 21:9). Nie zabraknie wysokiego odświeżania na poziomie 165 Hz oraz wbudowanych głośników. Taka specyfikacja sprawia, że monitor ten spodoba się graczom.

mateview
Huawei MateView 42″ (fot. weibo)

Nowe monitory z serii Huawei MateView mają zadebiutować już w przyszłym miesiącu. Niestety nie wiemy, czy trafią do Polski. Z pewnością w naszym kraju byłyby całkiem ciekawym wyborem, chociaż oczywiście wszystko zależy od ceny.

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!