Huawei Mate 20 Pro nowym liderem DxOMark? Ekipa benchmarka właśnie go testuje!

huawei mate 20 pro

Smartfony firmy Huawei w kwestii jakości zdjęć radzą sobie lepiej. Recenzje oraz przykładowe zdjęcia publikowane przez samych użytkowników tylko to potwierdzają. Wszystko wskazuje na to, że Mate 20 Pro już niedługo zostanie nowym liderem rankingu DxOMark!

Flagowiec Huawei w trakcie testów

DxOMark jest benchmarkiem sprawdzającym smartfonowe aparaty. Producenci często chwalą się wynikami otrzymanymi w tym teście podczas premiery nowych urządzeń, a coraz więcej użytkowników zaczyna zwracać coraz to większą uwagę na ranking DxOMark. Ten został zdominowany przez zeszłorocznego Huawei P20 Pro, który zdobył 109 punktów. Smartfon ten utrzymuje się na pierwszym miejscu już od dłuższego czasu, ale pamiętajmy o tym, że gigant z Państwa Środka zaprezentował także serię Mate 20.

huawei mate 20 pro

Huawei Mate 20 Pro oferuje jeszcze lepsze aparaty, w szczególności w nocy czy w złych warunkach oświetleniowych, niż P20 Pro. Dlaczego zatem nie znalazł się on w zestawieniu? Teorii jest kilka, ale żadna tak naprawdę nie została potwierdzona przez osoby związane z DxOMark. Część użytkowników twierdzi, że Mate 20 Pro oferuje tak dobrą jakość zdjęć, że zostawiły konkurencję daleko w tyle. Dodatkowo rok 2019 przyniesie nam nowe 48-megapikselowe matryce, które mają przenieść fotografię mobilną na zupełnie inny poziom. Z tego powodu ekipa benchmarka miałaby pracować nad nowymi testami i dopiero w momencie ich opracowania przetestować Huawei Mate 20 Pro.

Zobacz też: Dwa nowe kolory Huawei Mate 20 Pro na horyzoncie!

Z drugiej strony pojawiały się głosy mówiące, że DxOMark nie chce aby na pierwszym miejscu w rankingu znalazły się dwa smartfony Huawei, które tak naprawdę nie miałyby konkurentów. Oczywiście obie teorie wydają się prawdopodobne, ale głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele benchmarka. Huawei Mate 20 Pro jest aktualnie testowany i już niedługo wyniki tych testów powinny być opublikowane na stronie DxOMark. Nie zdradzono jednak czy Mate 20 Pro pozostawi konkurencję daleko w tyle czy też nie.

Co myślicie o Huawei Mate 20 Pro? Czy waszym zdaniem któryś z smartfonów oferuje lepszą jakość zdjęć? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!