Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro bez usług Google? Żaden problem. Instalacja zajmie 5 minut!

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Premiera Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro wywołała sporo emocji. Tak naprawdę są to pierwsze modele topowego producenta z Androidem i jednocześnie bez usług Google. Problem ten jest na tyle duży, że nie ogłoszono daty rozpoczęcia sprzedaży tych urządzeń w Europie. Oczywiście już w sieci pojawiły się poradniki rozwiązujące całkowicie problem.

Instalacja usług Google na Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro jest wyjątkowo łatwa

Sam proces instalacji aplikacji stworzonych przez Google na smartfonach z serii Mate 30 jest wyjątkowo prosty i tak naprawdę zajmuje mniej niż 5 minut. Wystarczy pobrać przez sklep Huawei aplikację Aptoide lub pobrać pliki APK z dowolnego źródła. Oczywiście musimy zezwolić w ustawieniach na instalację plików z nieznanych źródeł. Następnie musimy w liście aplikacji wyszukać tą, które nazwa zawiera jedynie chińskie znaki i udzielić jej dostępu do pamięci telefonu.

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro bez usług Google? Żaden problem. Instalacja zajmie 5 minut!
Źródło: proandroid.com

Kolejnym krokiem jest udanie się do listy pobranych plików i wybranie aplikacji, którą właśnie chcemy zainstalować z APK. I to tak naprawdę wszystko. Po kilku chwilach będziemy mogli korzystać ze wszystkich aplikacji stworzonych przez Google oraz zalogować się na nasze konto w Sklepie Play. Co więcej korzystając z takiego smartfona z serii Mate 30 wszystkie aplikacje możemy pobierać już bezpośrednio ze Sklepu Play.

Zobacz także: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro oficjalnie! Z jednej strony wydają się być świetne, z drugiej jednak jest pewien problem…

To oczywiście nie oznacza europejskiej sprzedaży w najbliższym czasie

Prawda jest taka, że większość użytkowników chce móc korzystać z swojego smartfona zaraz po wyjęciu z pudełka. Tym samym premiera na Starym Kontynencie wersji bez domyślnie zainstalowanych usług Google może nie mieć samego sensu. I co więcej jest tego świadomy sam CEO Huawei, który przyznał, że sprzedaż telefonów z serii Mate 30 może odbyć się dopiero wtedy, gdy rząd Stanów Zjednoczonych zdecyduje się na całkowitą rezygnację z nałożonych sankcji. Kiedy może to nastąpić? Myślę, że niezbyt szybko, ale pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Bylibyście w stanie kupić smartfony z serii Mate 30 bez usług Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!