Huawei Mate X trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu? Przestaję w to wierzyć

huawei mate x
Huawei Mate X

Pamiętacie jeszcze smartfon jakim jest Huawei Mate X? Sprzęt ten został zaprezentowany tak naprawdę podczas targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie. Sprzedaż miała rozpocząć się w okolicach połowy tego roku, ale jak doskonale wiemy tak się nie stało. Czyżby sytuacja zmieniła się w październiku?

Huawei Mate X miał zmienić świat

Oczywiście pomiędzy Samsungiem i Huawei trwał wyścig o to, który z producentów jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży składanego smartfona. Teraz wiemy, że pomimo licznych problemów i niedociągnięć walkę tę wygrał koreański gigant. Huawei nieustannie przesuwa rozpoczęcie sprzedaży swojego urządzenia i najprawdopodobniej powodem tych opóźnień są problemy w produkcji. Wyprodukowanie składanego smartfona nie należy do łatwych zadań i wymaga odpowiednich technologii. Teraz gigant z Państwa Środka deklaruje, że masowa produkcja modelu Mate X ruszyła jakiś czas temu i wszystko jest gotowe do wprowadzenia tego urządzenia na rynek.

huawei mate x

Tym samym sprzedaż w samych Chinach miałaby się rozpocząć już w październiku, a na rynku globalnym w listopadzie tego roku. I szczerze mówiąc spodziewam się kolejnych opóźnień w tej kwestii. Tego typu zapewnienia publikowane bezpośrednio przez firmę Huawei widzieliśmy już niejednokrotnie, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Co więcej w sieci pojawiają się także plotki mówiące o tym, że w Mate X zostanie wykorzystany Kirin 990 5G zamiast Kirina 980. I w to także nie wierzę. Zmiana procesora wiązałaby się z przebudowaniem linii produkcyjnej i tak naprawdę projektowaniem urządzenia od zera.

Zobacz także: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro bez usług Google? Żaden problem. Instalacja zajmie 5 minut!

Zagadką pozostaje także to czy składany smartfon giganta z Państwa Środka trafi na rynek z usługami Google. Oczywiście, jak w przypadku serii Mate 30, te najprawdopodobniej będziemy w stanie zainstalować w ciągu kilku minut, ale nie po to kupujemy tak drogi urządzenie, żeby po wyciągnięciu go z pudełka instalować coś bez czego ciężko z niego korzystać. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o Huawei Mate X? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!