Huawei Mobile Services (HMS) już uruchomione w Chinach

Huawei Mate 20X 5G

Huawei Mobile Services to usługi, które mają być czymś co połączy smartfony chińskiego producenta z całym ekosystemem, który w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy ma znacząco się powiększyć. Teraz usługi te zostały oficjalnie zaprezentowane w Państwie Środka!

Huawei Mobile Services już oficjalnie!

Chiński producent wydał publiczne wersje beta dwóch nowych aplikacji – Huawei Mobile Services oraz HMS Core. Oczywiście nadal są to wersje testowe, które mogą być pełne błędów i niedociągnięć. Co więcej aplikacje te będą działać jedynie w samych Chinach i ciężko powiedzieć kiedy producent z Państwa Środka zdecyduje się na zaprezentowanie ich na Starym Kontynencie. Co dają nam Huawei Mobile Services? Przede wszystkim obejmują teraz konta Huawei, pojawił się zupełnie nowy wewnętrzny system płatności w AppGallery oraz pozwalają na zarządzenia portfelem.

Huawei Mobile Services (HMS) już uruchomione w Chinach

HMS Core ma być pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy rynkiem aplikacji, a łącznością z ekosystemem. Dzięki aplikacji tej będziemy mogli zarówno pobierać gry, zarządzać bezpieczeństwem, potwierdzać swoją tożsamość w aplikacjach tego wymagających czy nawet wykonywać przelewy pieniężne na konta innych użytkowników. I z jednej strony wygląda to naprawdę dobrze, a z drugiej sam producent z Państwa Środka zaznacza, że do finalnej wersji pojawi się jeszcze sporo usprawnień i nowych funkcji, które mają zaskoczyć nas wszystkich. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Zobacz także: Huawei P40 Pro może zaskoczyć świat swoim teleobiektywem. 10-krotny zoom optyczny wydaje się wręcz pewny!

Po co firmie Huawei HMS? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – usługi mobilne dają producentowi niezależność. I z dobie konfliktu z Stanami Zjednoczonymi wydaje się to wyjątkowo sensownym pomysłem. Miejmy nadzieję, że gigant z Państwa Środka dopracuje wszystko do perfekcji i już niedługo postanowi wprowadzić Huawei Mobile Services także w Europie. Może przyszłoroczne flagowce trafią na rynek z preinstalowanymi stabilnymi wersjami HMS? Bardzo na to liczę, ponieważ jeśli otrzymamy kolejne smartfony bez usług Google to te na Starym Kontynencie mogą nie znaleźć swoich fanów.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 20X 5G, którego recenzję znajdziecie tutaj.

A co wy myślicie o usługach Huawei? Czy waszym zdaniem rozwiązanie to ma szansę zagrozić Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!