Huawei P40 Pro może zaskoczyć świat swoim teleobiektywem. 10-krotny zoom optyczny wydaje się wręcz pewny!

HUAWEI-P40-PRO
Huawei P40 Pro

Huawei wszedł do świadomości użytkowników jako firma, która produkuje smartfony z genialnymi wręcz aparatami. I ciężko się z tym nie zgodzić patrząc na to jak radzą sobie ostatnie generacje flagowców. Wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie prawdziwym przełomem dla fanów mobilnej fotografii!

Huawei P40 Pro idealnym smartfonem do robienia zdjęć?

Oczywiście to jedynie plotki, ale tego typu przedpremierowe informacje bardzo często okazują się faktem. Huawei P40 Pro ma otrzymać zupełnie nowy układ aparatów z wykorzystaniem pryzmatu oraz dwóch dodatkowych luster. To znacząco wydłuży drogę, którą musi pokonać światło zanim trafi na światłoczułą matrycę. Co to oznacza dla użytkownika? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Technologia ta ma sprawić, że będziemy mogli korzystać z aż 10-krotnego zoomu optycznego. Przybliżenie ma być całkowicie bezstratne, a jeśli producent z Państwa Środka pokusi się także o wykorzystanie optycznej stabilizacji obrazu to możemy otrzymać aparat, który zaskoczy nas wszystkich.

HUAWEI-P40-PRO
Huawei P40 Pro

Warto pamiętać o tym, że do tej pory flagowce Huawei oferowały 5-krotny zoom optyczny. I to już był spory krok w przód na rynku mobilnym, ale według chińskiego badacza rynku, Guo Minghao, rok 2020 ma być prawdziwym przełomem. I ciężko się z tym nie zgodzić. Jeśli faktycznie Huawei zaskoczy nas zupełnie nową technologią peryskopowego aparatu, a dodatkowo inne firmy coraz częściej będą korzystać z modemów 5G (także w tańszych smartfonach) czy z aparatów przednich ukrytych pod wyświetlaczem możemy otrzymać urządzenia, które pozostawią w tyle tegoroczne sprzęty.

Zobacz także: Huawei patentuje telefon z potrójnym, obracanym aparatem. Czy taki będzie następny Mate?

Miejmy nadzieję, że plotki te okażą się rzeczywistością. Rozwój rynku mobilnego jest widoczny, ale bez wątpienia przydałby się nam jakiś przełom, który sprawi, że smartfony będą jeszcze doskonalsze. Czy wykorzystanie 10-krotnego zoomu optycznego w Huawei P40 Pro będzie właśnie tym przełomem? Czas pokaże!

Czego oczekujecie po Huawei P40 Pro? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!