Huawei może pokazać własne gogle VR/AR już na targach IFA w Berlinie

Huawei

Kilka miesięcy temu, podczas premiery smartfonów z serii P30, firma Huawei ogłosiła rozpoczęcie współpracy z koreańskim producentem ubrań Gentle Monster. Pierwszym owocem tej współpracy mają być gogle VR lub AR, które najprawdopodobniej zobaczymy podczas nadchodzących wielkimi krokami targów IFA 2019 w Berlinie.

Znak towarowy już jest, teraz czas na premierę!

14 sierpnia firmy Hauwei zarejestrowała w EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) tak naprawdę aż dwa urządzenia – AR Glass oraz VR Glass. Oba wnioski zostały złożone w klasie dziewiątej, która dotyczy smartfonów, inteligentnych zegarków czy opasek, urządzeń 3D oraz właśnie okularów wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Tym samym producent z Państwa Środka jest gotowy, aby wprowadzić swoją nowość na rynek europejski.

huawei vr ar glasses

Nikogo zatem nie powinno dziwić to, że premiery spodziewamy się już podczas nadchodzących wielkimi krokami targów IFA 2019, które rozpoczną się już 6 września w Berlinie. Na temat specyfikacji gogli rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości firmy Huawei nie wiemy zbyt wiele. Mają one wspierać ładowanie bezprzewodowe oraz zostać wyposażone w ogniwo o pojemności 2200 mAh. Nie ma zabraknąć także skórzanego pokrowca z portem USB C, który będzie pełnił rolę bezprzewodowego banku energii. Nie wiemy jednak czy pokrowiec będzie częścią zestawu czy jednak osobnym akcesorium, które będziemy musieli dodatkowo kupić.

Zobacz także: Huawei Mate 20 X 5G wyprzedany w Chinach w mniej niż godzinę

Cena i cała reszta specyfikacji nadchodzących nowości Huawei pozostaje tajemnicą. Pewne jest, że tanio nie będzie, ale w głębi serca mam nadzieję, że chiński gigant tym razem pozytywnie nas zaskoczy. Na targach IFA 2019 w Berlinie będziemy i my, a co za tym idzie możecie liczyć na relację z wszystkich premier z pierwszej ręki!

Co myślicie o goglach wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości? Czy waszym zdaniem takie urządzenia mają sens? A może korzystacie z gogli innych producentów już teraz? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!